Kutinski rukometaši osvojili prvi bod u doigravanju

28
tra. 2016

Rukometaši Moslavine upisali su prvi bod u doigravanju pred tristotinjak navijača. U čvrstoj, agresivnoj, ali i sportskoj igri jučer su u kutinskoj sportskoj dvorani podijeljeni bodovi između domaćih rukometaša i Ivanića.

Obje ekipe krenule su u utakmicu odlučno brzom i dinamičnom igrom punom skok šuta i polukontri. Kutinčani se odvajaju posljednjih 7 minuta prvog poluvremena koje završava 15:12. Ali Ivanić u prvih 15 minuta drugog poluvremena igra puno brže i bolje te postiže 12 pogodaka, dok domaćini u tom vremenu iza gostujućeg vratara šalju samo 6 lopti. Tada Moslavina nošena glasnim navijanjem s tribina počinje igrati odličnu obranu i do 57. minute zaključava svoja vrata, postiže uzastopnih 5 pogodaka i dolazi do 26:24. U posljednjim sekundama, pri vodstvu domaćina 28:27, kutinski golman Crnojević obranio je teški šut s krila, ali se lopta odbila na suprotnu stranu nakon čega je dosuđen sedmerac za goste iz Ivanić grada. Svebor nije uspio obraniti i na semaforu se rezultat mijenja u konačnih 28:28.

Na kraju možemo zaključiti da je podjelom bodova Moslavina nesretno izgubila zasluženu pobjedu a Ivanić najvjerojatnije svaku nadu u ostanak u ligi.

Trener Moslavine Dražen Požar:

“Sve pohvale dečkima na igri i pristupu. Iako ispadamo ovo je dobar pokazatelj kako se treba boriti i igrati rukomet. Ovo je sport broj 1 u Kutini i treba ga čuvati.”

Kapetan Plavih Svebor Crnojević:

“Utakmica je bila borbena i žao mi je što smo malo nesretno i nespretno izgubili bod jer se zadnja lopta baš odbila njihovom krilu na šut.”

Igrači Moslavine sljedeću utakmicu igraju u subotu u Gorici.

Napomenimo i to da su navijači Gerile izvjesili veliki transparent povodom smrti Zorana Maljevca – Maxa koji možete pogledati u galeriji.