RK Moslavina pred Gerilom rasturila Ivanić 30:24 i kreće u doigravanje

03
tra. 2016

Rukometaši Moslavine ponovili su odličnu igru protiv “papirnato” boljih susjeda iz Ivanića i sinoć ih na svom parketu pobijedili s 30:24, te tako regularni dio sezone završili na visokom 10. mjestu Premijer lige. Gosti nisu imali ideju kako probiti čvrstu obranu naših rukometaša i sinoć izuzetno raspoloženog Svebora Crnojevića koji je skupio 15 obrana, ali niti kako zaustaviti drugog Crnojevića, Sveborovog mlađeg brata Lovru koji im je u mrežu utrpao 11 lopti.
Osim odlične igre na parketu, za odličnu atmosferu na tribini pobrinuli su se kutinski navijači Gerila koji su se vratili u dvoranu i bubnjem, zanimljivim transparentima (u galeriji dolje) i glasnom pjesmom podržali Plave.

U posljednjem kolu Premijer lige kutinski rukometaši na svom parketu dočekali su Ivanić. Gosti su došli motivirani, jer su za ostanak u ligi glavni konkurenti. Također, u studenom su Kutinčani s njihovog terena odnijeli oba boda tijesnom pobjedom 22:21.

Sinoć, nakon uvodnih odmjeravanja snaga i igre gol na gol do rezultata 6:6, u 12. minuti, uz glasnu podršku Gerile sa sjeverne tribine, Kutinčani počinju seriju od 7:1 kojom su u 22. minuti stigli do prednosti od 13:7. Ipak, do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli održati toliku razliku i na odmor se odlazi s rezultatom 15:12.
Kutinčani u nastavku gostima nisu dozvolili povratak u utakmicu i održavaju prednost od 2 i 3 pogotka. Nakon 43 minute kod rezultata 21:18, ponovo ubacuju u višu brzinu i u sljedećih 14 minuta ponavljaju seriju od 7:1 i dolaze do 9 golova prednosti. Uz glasnu podršku cijele dvorane, koja je kraj utakmice dočekala na nogama pljeskom i skandirajući “Moslavina, Moslavina” kao u najbolja vremena kutinskog rukometa, ne riskirajući s kontrama i polukontrama naši rukometaši utakmicu rutinski privode kraju.

Domaća momčad sinoć je pokazala kako, uz odličnu čvrstu obranu koju igraju cijele sezone, voli brzu tranziciju prema napadu. U napadu imaju puno ideja i uz brzu igru i uigrane izmjene po terenu, opasna linija vanjskih igrača predvođena Lovrom Crnojevićem zna kako se osloboditi za vanjski šut, probiti obranu ili proigrati igrače na krilu i poziciji pivota. Prava je šteta što se liga smanjuje jer ova ekipa pod vodstvom trenera Dražena Požara zaslužuje najviše hrvatsko natjecanje.

Iz Premijer lige ispali su direktno Buzet, Đakovo, Medveščak i Karlovac. Moslavina s 19 bodova kreće u doigravanje – Ligu za ostanak s ekipama iz Kaštela, Poreča, Velike Gorice, Vinkovaca i Ivanić grada. Nakon doigravanja u kojem se igra 10 utakmica, a na raspolaganju je 20 bodova, 2 posljednja kluba ispadaju. Kutinčani u doigravanje kreću s velikih 10 bodova zaostatka za 4. mjestom koje osigurava Premijer ligu.
Doigravanje je na rasporedu za 2 tjedna, raspored igranja bit će poznat uskoro.

Spomenimo i da se u kutinsku dvoranu vratilo skandiranje imena igrača kao zahvala za dobru igru, pa su tako navijači u 50. minuti utakmice skandirajući “Lovro, javi se” od igrača na terenu Lovre Crnojevića dobili zahvalu mahanjem ruke što je izazvalo ogroman pljesak gledatelja.

RK Moslavina – MRK Ivanić 30 : 24RK Moslavina – MRK Ivanić 30 : 24