Rukometaši se zasluženom pobjedom oprostili od Premijer lige

02
lip. 2016

Rukometaši Moslavine sinoć su se pobjedom nad Goricom oprostili od Premijer lige. Gerila ih je skandiranjem “Šampioni” ispratila s parketa. U igri s puno tehničkih pogrešaka i nepreciznog dodavanja presudila je jaka obrana domaćina predvođena odličnim Vedranom Kristićem na vratima koji je s 15 obrana bio glavna poluga obrane.

Utakmica nije imala nikakvog rezultatskog značaja jer je prije odigravanja bio poznat ishod Lige za ostanak. Vanjska linija Plavih predvođena Lovrom Crnojevićem i Alenom Horvatom cijelu utakmicu u napadu odlično razvlači obranu gostiju tako da su šutevima izvana i proigravanjem Alena Šušnje na mjestu pivota uspijevali nadoknaditi brojne izgubljene lopte koje su često odlazile izvan igrališta ili ostajale “iza leđa” naših rukometaša.

Igrači Moslavine prvo su poluvrijeme imali pod kontrolom i bili su u rezultatskoj prednosti od jednog ili dva pogotka prednosti. Na odmor se otišlo s rezultatom 13:12. Početkom drugog poluvremena nastavila se konkretnija igra domaćina koja u 42. minuti rezultira s prednosti od 5 pogodaka. U sljedećih 11 minuta domaći redaju niz grešaka i dozvoljavaju gostima da im se približe na gol razlike. Do kraja utakmice Moslavčani uz glasnu podršku Gerile i gledatelja, uspijevaju posložiti napad te tako povećavaju prednost i do kraja utakmice dolaze do konačnih 28:25.

Kutinčani su se tako zasluženom pobjedom oprostili od Premijer lige. Iako se na prvi pogled čini kako je ispadanje neuspjeh, samim plasmanom u Ligu za ostanak, napravili su pravo malo čudo u koje je malo tko vjerovao prije početka sezone. Transformacija ligaškog rukometnog natjecanja koje stupa na snagu početkom sljedeće sezone zahtijevala je ispadanje čak 6 ekipa iz Premijer lige, što je značilo da u elitnom natjecanju može ostati samo njih 8. To je za klubove kao Moslavina sa skromnim proračunom bila nemoguća misija. Na žalost i ove se sezone u velikom broju utakmica pokazalo kako HRS-u nije sport na prvom mjestu, jer je RK Moslavina zaslužila puno više bodova koje su joj oduzeli suci.

RK Moslavina sljedeće sezone igrat će 1. Hrvatsku rukometnu ligu koja će biti podijeljena na dvije skupine – Sjever i Jug.