A moglo je biti lijepo!?!

Rukometaši ipak nisu uspjeli pobijediti i pobjeći za zadnjeg mjesta na tablici.

Moslavina je u triler završnici izgubila od Dubrave.

Krenuli su kutinski rukometaši solidno na početku utakmice, jer ovoga puta Prela (trener) nije morao zvati time-out nakon svega par minuta igre. Poveli su gosti i imali dva razlike (1:3) u 6. minuti i to je bilo gotovo sve od njihove dominacije u prvom poluvremenu. Od 6. minute krenula je Moslavina, sigurno i u napadu i obrani, gdje je Vedran Kristić svojim obranama davao dodatnu sigurnost. Sve je to rezultiralo vodstvom od dva razlike, 10:8, u 15. minuti susreta. Nastavila je Moslavina u dobrom ritmu, pa je u 20. minuti povela i pet razlike (14:9), te imala napad za 6. Malim padom koncentracije i dva brzopleta šuta Moslavine u posljednje 3 minute, gosti su iskoristili šansu i uspjeli smanjiti rezultat, pa se na poluvrijeme odlazi sa 18:15 za Moslavinu.

ZBOG “CRNIH RUPA” BEZ BODOVA

Poznavajući Moslavinu i njezine “crne rupe” svi su se pribojavali drugog poluvremena, ali vjerovali su, s obzirom na sliku prvog poluvremena, da će sve biti u redu.

Nažalost, sve se vrlo brzo okrenulo u drugom poluvremenu, kada je Moslavina pokvarila sve ono dobro iz prvog dijela. U prvih osam minuta nisu uspjeli postići pogodak i gosti su preokrenuli rezultat te poveli sa 18:19. Na početku drugog dijela izostala je i podrška Gerila, koja je bila izvrsna cijelo prvo poluvrijeme, koju je policija zadržala na ulazu u dvoranu i nisu ih pustili baš tih nesretnih osam minuta.

Upravo u trenutku postizanja 19. gola na utakmici, a prvog u drugom dijelu, počeli su pristizati članovi Gerile na tribine. Odmah pjesma i dodatni poticaj rukometašima, koji su se probudili i nastavili igrati kao u prvom dijelu, što je rezultiralo vodstvom do tri razlike, 27:24, u 53. minuti. Nakon pogotka Đuke podigla se cijela dvorana, koja je vjerovala da je upravo ovo utakmica u kojoj će Moslavina pobjeći sa posljednjeg mjesta.

Neobjašnjivi pad i nova “crna rupa” od 54. do 60. minute koštale su Moslavinu bodova. U posljednju minutu utakmice i pravu triler završnicu ušlo se sa rezultatom 28:29 za goste. Prvo je Moslavina izjednačila na 29:29, ali su gosti iz Dubrave brzo uzvratili i postigli pogodak za 29:30. U posljednji napad krenuo je i golman Moslavine, Vedran Kristić, koji je stvorio prostor za lijevo krilo Moslavine, Alena Lukesa, koji je postigao zgoditak za 30:30. Nažalost, Moslavine se nije uspjela obraniti u posljednjih 15-ak sekundi utakmice i primila je pogodak te izgubila utakmicu sa 30:31.

Na kraju je malo zaiskrilo između naših i gostujućih rukometaša, podijeljena su dva ili tri crvena kartona, ali to ništa nije pomoglo Moslavini da ostane neporažena. Velika šteta za ovu utakmicu, jer su se dečki srčano borili, solidno odigrali protiv Dubrave koja je 6. na prvenstvenoj tablici. Moslavina je svakim novim porazom u sve težoj i težoj situaciji i sve bliže i bliže ispadanju iz Premijer lige.

FALI JOŠ JEDAN IVAN!?!

Moslavinu su i ovaj put predvodila dva Ivana, Sertić i Masnec, svaki sa po 7 pogodaka. Ivan Sertić uz šut 7/8, dok je Đuka zapucao 16 puta prema golu. Odlično ih je pratio i Saša Slukan, koji je postigao 5 pogodaka iz isto toliko upućenih udaraca prema golu, dok je Alen Lukes zabio 4 od 6. Vedran Kristić odlično je branio u prvom poluvremenu u kojem je uspio obraniti 10 udaraca, dok je većinu drugog poluvremena bio na klupi.

Kod gostujuće ekipe najraspoloženiji je bio Andro Vladušić koji je postigao 8 pogodaka iz 8 udaraca prema golu.