HNŠK MOSLAVINA – NK GRADIĆI 2 : 0 (1:0) – Kutinčani još bliže ostanku

23
svi. 2016

HNŠK MOSLAVINA – NK GRADIĆI 2 : 0 (1:0)

Moslavina, gledatelja: 150
Sudac: Vidović Tomislav (Jazvine), pomoćnici: Jureša tvrtko (Zagreb), Sitar Davor (Zagreb), 4. sudac Kumpar Ivan (Stubičke Toplice)
Delegat: Pavlović Nina (Zagreb)

Strijelci: 1: 0 Kraljević (10) 11-m, 2:0 Turkalj (65).

HNKŠ Moslavina: Moguljak, Magdić, Kraljević, Cerovečki, Petrović (69. Šulo), Milinković (88. Pazman), Zorko, Rekavić, Korica, Lončarević (78. Škarica), Ijezie Samuel (64. Turkalj)

Kapetan: Cerovečki Danko
Trener: Večerić Dario
NK Gradići: Kovačić, Krstanović, Budiimir, Rajić, Palčić, Leder (80. Butković), Škrinjarić, Bogović, Župetić, Furić, Štefner (74. Šimunović).

Kapetan: Budimir Krešimir
Trener: Pavković Željko

Na odlično pripremljenom terenu pred 150 gledatelja odigran je susret 27. kola MŽNL Središte u kojem je domaćin na kraju zasluženo slavio. Moslavina je bolje otvorila susret, iako smo na samom početku vidjeli dvojbenu situaciju na suprotnoj strani gdje očigledan prekršaj nad Budimirom radi Ijezie Samuel no glavni sudac Vidović ne sudi ništa. U nastavku napada Ijezie prebacuje loptu na drugu stranu za ponajboljeg igrača današnje utakmice Cerovečkog koji u kaznenom prostoru prima loptu i u kontaktu s Rajićem pada što je bilo dovoljno da Vidović dosudi najstrožu kaznu. Protesti gostujućih igrača nisu urodili plodom, a siguran s bijele točke bio je Kraljević.

Gosti ozbiljnije prijete tek u 37. minuti kada Bogović proigrava Budimira koji odlično puca ali ravno u ruke domaćeg vratara Moguljaka. Domaćini uzvraćaju minutu kasnije ali sada Kovačić odličnom intervencijom brani udarac Cerovečkog i odbija vrhovima prstiju loptu u korner.

U nastavku drugog dijela gosti su uspostavili ravnopravnu igru na terenu, stisnuli visoko domaće igrače ali bez završnice. Domaćini se malo povukao čekajući prilike za kontru, ali pri vodstvu od 1:0 više su čuvali loptu i igrali široko nego što su ozbiljnije prijetili Kovačiću.
U 65. minuti slobodan udarac za domaćina malo iskosa s nekih 30 metara, Cerovečki ubacuje u peterac Kovačić brani, a lopta se odbija na nogu Turkalju kojem nije bilo teško postaviti konačan rezultat od 2:0.

Nogometaši Moslavine u četvrtak u Odranskom Obrežu igraju utakmicu 28. kola protiv domaćeg Dinama koji je 2. na tablici. Pobijede li Narančasti u četvrtak osigurat će ostanak u ligi 2 kola prije kraja prvenstva.