Nogometaši Moslavine bez veznog reda izgubili važne bodove od boljih Novljana

10
tra. 2016

U vrlo važnoj utakmici 21. kola MŽNL središte nogometaši Moslavine pred 400 gledatelja poraženi su od momčadi Libertasa iz Novske s 2:0. Trener gostiju Đuka Petrinec: “Jako mi je žao Moslavine!”

Kutinčani su dobro ušli u utakmicu i prvih pola sata gosti se nisu uspjeli ni približiti našem vrataru. U 30. minuti trener gostiju Đuka Petrinec primjećuje da Kutinčani imaju posjed lopte i mijenja sustav svoje momčadi u 4-3-4, nakon čega gosti preuzimaju kontrolu sredine terena. Već 5 minuta kasnije  Đani Miško trese mrežu domaćina za 0:1 i tim se rezultatom odlazi na odmor.

Moslavina u nastavak kreće bez promjena u sredini. Jučer se pokazalo koliko im u vezi vrijedi Antonijo Zorko i njegova igra prema naprijed, pa Matej Kraljević i Bojan Milinković ne “odlaze” toliko na bokove kao u jučerašnjoj utakmici. Zadnji vezni Stjepan Petrović čiji je stil igre da po loptu odlazi potpuno natrag i s kapetanom Dankom Cerovečkim koji odlazi u špicu, Moslavina je jučer praktično odigrala bez veznog reda i centaršuteva. Tako da se u drugom poluvremenu nije ništa niti moglo očekivati osim poraza koji je već u 52. minuti potvrdio Iličić zgoditkom za 0:2, što je bio i konačni rezultat utakmice.

Marko Korica u 90. minuti rušenjem rukama protivničkog igrača u očitoj prilici za postizanje gola, zasluženo je zaradio isključenje. Tako da sljedećeg vikenda trener Moslavine Dario Večerić na teškom gostovanju u Karlovcu ne može računati na njega, kao i požutjelog Dalibora Rekavića.

Atmosferu na tribini koja ionako nije bila najbolja zbog igre Kutinčana, pokvario je glavni sudac utakmice svojim lošim suđenjem na štetu obje momčadi. No, sudačke odluke nisu utjecale na konačan rezultat utakmice. Naši nogometaši poraženi su od bolje, čvršće i organiziranije ekipe iz Novske koju vodi kutinski trener.