Nogometaši Moslavine prvi ove sezone uzeli bod na stadionu NK Kustošije

Nogomet | KutinaIN | Foto: Tedy
30
tra. 2016

Nogometaši Moslavine prvi su ove sezone uzeli bod na stadionu NK Kustošije, u izvrsnoj utakmici za gledatelje koja je rezultatski mogla otići na obje strane.

Moslavina je svoju priliku tražila izrazito zgusnutom formacijom u sredini terena i brzim kontrama pronalazila put do vrata domaćina. U 37 minuti Šulc puca s udaljenosti od 20 metara i dovodi Moslavinu u vodstvo. Vrlo brzo izvrsno puca Kraljević no vratar domaćina brani veliku priliku za povećanje vodstva. Početkom drugog djela Kustošija nameće nevjerojatan tempo i preko bokova ubojitim centaršutevima dovodi obranu Moslavine u situaciju gdje se lopta odbija od Gligića iza leđa Moguljaka za rezultat 1:1. Vrlo brzo na čuđenje, kako igrača Moslavine tako i domaćina, sudac nakon čistog starta Rekavića pokazuje na 11 metara i Kustošija prelazi u vodstvo. U nastavku nakon još nekoliko spornih situacija, dosuđen je slobodni udarac kojeg kapetan narančastih Danko Cerovečki pretvara u izjednačenje. Do kraja utakmice Moslavina se brani i prijeti iz kontranapada, no rezultat do posljednjeg sudačkog zvižduka ostaje nepromijenjen i Kutinčani kući odnose, kako je trener Večerić prije utakmice najavio, “bod velik k’o kuća”.

Bila je to odlična utakmica u kojoj je Moslavina nastupila bez standardnih Zorka i Petrovića prikazala izrazitu žar i borbu.

Izjave trenera nakon utakmice (Razgovore vodio i tehnički realizirao Bojan Globan)

Trener HNŠK Molsavine Dario Večerić:

Trener NK Kustošije Renato Jurčec:

Podsjetimo kako NK Kustošija u 24 utakmice ima samo 3 poraza i 3 neriješena rezultata. Jedan od neriješenih zabilježili su u Kutini u listopadu kada su postigli 2 pogotka, kao i Moslavina. Isti rezultat ponovio se i danas. Kustošija je do ove utakmice 11 puta igrala na svojoj travi i do danas je u svakoj postigla pobjedu.