Moslavina dostojanstveno izgubila od Zagreb CO

05
svi. 2012

U Poreču u sklopu 1. rukometnog festivala odigrava se završnica seniorskog kupa. U polufinalnim utakmicama sastali su se Zamet i Nexe, te Moslavina i Croatia osiguranje.

ZAMET IZNENADIO NEXE, ZAGREB SIGURAN

Zamet je na “domaćem” terenu iznenadio Nexe, pobjedio 35:28 (20:12) i plasirao se u finale. Naša Moslavina nije uspjela iznenaditi Zagreb CO, ali naši se dečki nisu predavali do samog kraja i dostojanstveno su branili boje Moslavine.

CRAOTIA OSIGURANJE – MOSLAVINA 39:24 (17:10)

Pred oko 1100 gledatelja u sportskoj dvorani Žatika Moslavina se hrabro suprostavila najboljoj rukometnoj momčadi u Hrvatskoj. Na samom početku utakmice Moslavina je u prvih pet minuta povela s dva razlike (2:4), ali u samo par sljedećih Croatia osiguranje maknula je svaku neizvjesnost s utakmice. Na krilima kutinskog zeta, Zlatka Horvata, koji nije imao milosti za Moslavinu i golovima s krila i kontri Zagreb je stvarao prednost. Poznata “crna rupa” Moslavine dogodila se i u polufinalnoj utakmici, gdje naši igrači od 10. do 19. minute nisu uspjeli nači rješenja da probiju obranu Zagreb CO. Na poluvrijeme se otišlo sa predošću od 7 golova za Zagreb CO (17:10).

Ni u drugom dijelu utakmice igrači Zagreba nisu imali milosti za Moslavinu te nastavljaju u solidnom ritmu i zabijaju ukupno 39 golova, za konačnu pobjedu 39:24. Potrebno je istaknuti da Moslavina ni u Poreču nije bila sama, jer ju je s tribina bodrila skupina kutinskih navijača i članova Gerile.

UTAKMICA ZA POVIJEST I ISKUSTVO

Nakon ispadanja iz Premijjer lige Hrvatskog rukometnog prvenstva ova utakmica poslužila je našim mladim igračima za stjecanje iskustva, ali i kao dodatni motiv da još više rade i treniraju te čim prije izbore povratak u elitno natjecanje hrvatskog rukometa. U povijesti rukometnih festivala ostat će zapisano da je na 1. rukometnom festivalu na završnici seniorskog kupa nastupila Moslavina.

Ma Moslavinu su nastupili: Sruk 3, Masnec 2, Đozo, Rudar, Horvat, Podvalej 2, Lukes 1, S.Crnojević (3+0 obrana), Barić 3, Mamić 6(4), Šepak, Klašnja, L.Crnojević 1, Kačmarčik 1, Slakoper ((2+0 obrana), Šušanja 5 pod vodstvom trenera Dubravka Prelčeca.