Masovna tučnjava na rukometnoj utakmici u Labinu

28
velj. 2012

U 16. kolu 1. HRL Moslavina je gostovala u Labinu kod RK Mali Rudar. Kada Moslavina gostuje, osim po solidnom rukometu za 1. HRL, posjetitelji utakmica sve češće imaju priliku vidjeti i više od rukometa.

Nažalost i ovaj put je došlo do problema na utakmici (prekid), ali ovaj put prekid nije nastao zbog navijača, već zbog samih igrača. Imala je Moslavina, sve – dobru razliku, dva boda u džepu i ostanak u borbi za povratak u Premire ligu, ali nažalost to nije bilo dosta …

JEDNA ULAZNICA – DVA SPORTA (RUKOMET i BOKS)

Kako prenosi labin.com umjesto da se dan ili dva poslije utakmice govori o rezultatu, dobroj igri pojedinih igrača (kod naših Slakoper), prva je tema pravi bok meč na terenu. Moslavina je do 51. minute vodila i u zadnjih, malo manje od, 10 minuta ušla sa četiri pogotka razlike (21:17). No po tko zna koji put, Moslavina je vrlo brzo uspjela prokockati vodstvo i domaćini minutu i pol prije kraja izjednačuju (21:21). U posljednjem napadu Moslavina je promašila zicera (Masnec) i ostavila domaćinima mogućnost da pobjede. Nekoliko sekundi ostalo je do kraja utakmice,…, koja nije još završila!

Što se sve točno dogodilo u posljednjem napadu, nitko ne može 100% reći, ali prema službenom zapisniku utvrđeno je sljedeće: “U trenutku kad ga domaći igrač br.19 Kristijan Matulja pokušava pretrčati, igrač Moslavine br. 23 Marin Jurić udara ga glavom o glavu te ga gura na gostujuću klupu, gdje ga šakom udara igrač br.9 Alen Horvat. Nakon toga nastaje gužva u kojoj je najprije ogradu preskočio ranije diskvalificirani igrač Moslavine br. 37 Leon Šušnja i on je prednjačio u samoj tučnjavi. U velikoj gužvi primjetno je bilo da su u tučnjavi sudjelovali i igrači br. 7 Dino Đozo i igrač br. 5 Ivan Masnec kod Moslavine, te igrač br. 12 Mirsad Tursunović i pomoćni trener Zdenko Batinić iz redova Mladog rudara.”

Svi sudionici tučnjave prijavljeni su disciplinskom sucu, iako su uz njih sudjelovali gotovo svi koji su bili na parketu i oko njega, prenosi labin.com.

Za vrijeme tučnjave primijećena je i nervoza kod navijača, a regionalexpress prenosi da je PU Istarska protiv 12 navijača Gerile, sukladno Zakonu o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima članak 4. 2t.1 točka 10 – “pokušaj nedopuštenog ulaska ili nedopušteni ulazak u natjecateljski prostor …”, provela kriminalističko istraživanje i podnijela tužbu.

Gostovanje u Labin dugo će pamtiti svi sudionici ovog uistinu zanimljivog susreta, a nadamo se da ga se Moslavina neće sjetiti na kraju prvenstva.