Kutinskim kickboxačima u Slunju 2 zlata, 3 srebra i 3 bronce

13
lip. 2016

U Slunju je protekle subote održan internacionalni turnir u kickboxingu ‘Slunj Open 2016’. Nastupilo 145 natjecatelji iz BIH i Hrvatske. Natjecalo se u tri sportske discipline, point fighting, light contact i kick light. Nastupili su dobni uzrasti od djece do seniora. Pokazane su vrlo zanimljive borbe i tehničke mogućnosti pojedinaca, ukupno je odrađeno 205 borbi.

Među Kutinčanima u disciplini kick lighta odlično je radila u juniorskoj konkurenciji Anamarija Čvrk, te joj je pripao i posebni pehar kao najboljoj juniorki turnira. U finalnoj borbi svladala je Veroniku Temortaj (Predator-ZD) s 3:0. Nastupila je i u seniorskoj konkurenciji gdje izgubila finalnu borbu od Lucija Karajica (Sveti Zolio-ZD) s 3:0. Moramo reći, da je Anamarija nastupila poslije dvotjedne viroze što je ipak ostavilo vidljivi trag na njezinim mogućnostima.

Odlično je radio naš dječak Matija Ptičar koji je u disciplini point fighting +32kg, osvojio prvo mjesto te je proglašen i za najboljeg dječaka početnika. On je pobijedio; u ¼ finala Jakova Rendulića (Tigar-Slunj) sa 7:6; u ½ finalu Viktora Brzoju (Velebit-Benkovac) s 6:0; u finalu Ivana Katića (Tigar Slunj) s 7:6.

U istoj skupini je radio i Karlo Novak koji je u 1/8 finala pobijedio Dina Požega (Tigar-Slunj)s 5:0; u 1/4 finala Lovru Stipčevića (Pretorijan-ZD) s 6:0; a 1/2 finalnoj borbi izgubio je od Ivana Katića (Tigar-Slunj) s 2:5.

Naš mlađi kadet Šimun Filipović vodio je odlične borbe među starijim kadetima u light contactu i kick lightu. Finalnu borbu light contacta u kategoriji -52kg, izgubio je od nešto boljeg Mislava Jaića (Moslavac-Popovača) s 3:0, kick light ½ finalnu borbu pobijedio je protiv Enia Dukićav (Pretorian-ZD) s 3:0, a finale izgubio od Filipa Grbića (Budokai-Labin) s 3:0.

Luka Desić je dobro radio svoju prvu polufinalnu borbu u skupini starijih kadeta -47kg kick light. No izgubio je od boljeg Pjetra Curija (Tigar – Karlovac) s 3:0.

Amalija Vidović u konkurenciji SK -65kg nije uspjela svladati vrlo dobru Luciju Bakalar (Tigar-Slunj),izgubila je borbu s 0:6.

Ukupno gledano rezultat je vrlo dobar. Napravljeno je očekivano, jer je ovo novi dio tima koji se uhodava. Na jesen se mogu očekivati odlični klupski nastupi u kompletnom sastavu. Idući vikend još se očekuje nastup klupskih nada u Izlakama (Slovenija) na međunarodnom point fighting turniru za djecu, kadete i juniore.