Kickboxači na PH u Benkovcu – Gracia Marić osigurala nastup na svjetskom prvenstvu

30
svi. 2016

Protekle subote u Benkovcu je održano završno Prvenstvo Hrvatske u tri kickboxing discipline (K1 Rules – S-light contact – J-kick light-Sk). Na cjelodnevnom natjecanju natjecalo se 189 natjecatelja iz 44 hrvatska kluba. Pokazane su odlične borbe, jer su u natjecanju sudjelovali samo najbolji natjecatelji iz Hrvatske.

Među njima ponovno je sjajno radila Kutinčanka Gracia Marić u light contactu -50 kg i u finalnoj je borbi protiv odlične Mare Vicelja (Sušak-Rijeka) slavila s 3:0. Tom je pobjedom osigurala reprezentativno mjesto za svjetsko juniorsko prvenstvo.

Također naša Slađana Rajković izvrsno se snašla u skupini -65 kg u kojoj je osvojila drugo mjesto. U ¼ finalu svladala je Saru Vukušić (Draga-RI) s 3:0. ½ finalnu borbu protiv Nine Orlović (Sušak-RI) kao i finale izgubila je u ravnopravnoj borbi od odlične Lorene Jurušić (također Sušak).

Naš Mk Šimun Filipović izgubio je četvrt finalnu borbu u kick lightu od nešto boljeg Filipa Grbića (Budokai – Labin) s 3:0. No pokazao je dobru borbu i odlučnost, te se od njega u idućoj godini očekuju bolji rezultati u ovoj dobnoj skupini,jer još uvijek pripada mlađim kadetima.

Senior Ante Opačak nije nastupio na natjecanju K-1 Rules zbog zadobivene viroze što je velika šteta, pa će morati svoje mjesto u reprezentaciji potražiti kroz druge nastupe i repasaž.