Kutinski kickboxači nastupili na Alpe Adria Kupu 2016 u Puli

Sport | Igor Pomper | Foto: KK Kutina
23
svi. 2016

U subotu je održan ‘Alpe Adria Kup 2016’ u kickboxingu. Natjecalo se 244 natjecatelja iz 37 klubova i 4 države. Ukupno je odrađeno 386 borbi u tri sportske discipline Kickboxinga (point fighting, light contact, kick light i low kick). U cjelodnevnom natjecanju pokazane su vrlo zanimljive borbe po svim disciplinama.

Od starijih natjecatelja nastupila je juniorka Slađana Rajčević. Odlično se nosila sa svojim protivnicama u skupini -65 kg light contacta. U polufinalu je pobijedila Rebaku Backer (Kopar) s 3:0, dok je finale izgubila od Elizabete Crnković (Planet sport) Pula 0:3.

Šimun Filipović je nastupio u light contactu -52 kg. U polufinalu susreo se po ždrijebu odmah s Antoniom Jurmanom (Planet Sport ) Pula i izgubio s 0:3. Kako se kasnije ispostavilo bilo je to finale prije finala, pa je Šimun osvojio broncu.

Od mlađih natjecatelja izvrsno je radila Anđelina Filipović koja je osvojila 1. mjesto u kategoriji point fightingu učenice početnice -28 kg. Pobijedila je u polufinalu Miju Vranješ (Mawasi) 7:0 i u finalu Hanu Zuber (Planet Sport) s 8:2. U istom uzrastu Ena Čorak u skupini -32 kg u polufinalu gubi borbu protiv Agate Paro (Buzet) 5:3. Od dječaka početnika najbolje se snašao Kristijan Koprek osvojivši srebro u skupini -32 kg. Prvo kolo bio je slobodan, zatim je u polufinalu svladao Igor Belov (Koper) 9:4, a finale je izgubio od Eveldina Božac s 12:1. Petar Bervida je u skupini -28 kg izgubio četvrtfinale od Toni Ursić 6:0. Kod mlađih kadeta početnika u skupini -47 kg. Matko Prebeg je izgubio četvrtfinalnu borbu point fightinga s Danijela Vodopije (Buzet) 9:14.

Ukupno gledano postignut je solidan rezultat s ovom ekipom koja se tek uhodava za velika natjecanja.  Već idući vikend ozbiljan ispit očekuje sportaše na prvenstvu države u Benkovcu; seniora Antu Opačka koji će nastupiti u K1, juniorke Graciu Marić i Slađanu Rajčević i juniora Kristijan Podvorca u LC, te Šimuna Filipović u SK u Kick Lightu. Osvajanjem prvog mjesta stječu prava ulaska u državnu reprezentaciju u istim disciplinama.