RK Moslavina sinoć u Splitu izgubila od RK Ribole Kaštela i sudaca s 32:26

18
tra. 2016

RK Ribola Kaštela : RK Moslavina 32:26

Rukometaši Moslavine jučer su u prvom kolu doigravanja u Kaštel Sućurcu izgubili od dobre ekipe RK Ribola Kaštela, ali i od sudaca. Naši su otputovali bez Petrova i Pleše koji su imali obaveza na fakultetu, kao i drugog golmana Kristića zbog radnih obaveza.

Konačan rezultat utakmice i razlika od 6 pogodaka ne pokazuju koliko su Kutinčani namučili domaće rukometaše. Naši rukometaši odlično kreću u utakmicu i u prvom poluvremenu u 5 navrata vode s čak 4 razlike. Tada na scenu stupa poznato rukometno suđenje u Hrvata i u 17. minuti suci pokazuju svoj utjecaj i zbog minimalnog kontakta na ruku, pokazuju crveni karton našem najboljem rukometašu – Lovri Crnojeviću. Ta je odluka sudaca bila toliko loša da je izmamila osmijeh na lice “cijeloj dvorani”, uključujući i nadzornika suđenja.

Usprkos volji sudaca naši se ne predaju, odlično se bore i u drugom poluvremenu do 53. minute kada je rezultat bio izjednačen – 26:26. Suci opet počinju “navlačiti” za domaće i Moslavcima ne dozvoljavaju igru. Igrajući protiv dobre ekipe domaćina i sudaca naši do kraja ne uspijevaju postići ni jedan pogodak.

Kutinčani će prvu utakmicu pred svojim navijačima u doigravanju igrati već 20. travnja (srijeda)  u 19 sati kada joj na parket stiže RK Spačva iz Vinkovaca.