Košarkaši i malonogometaši porazima otvorili sezonu

Proteklog vikenda svoje prve prvenstvene utakmice odigrali su košarkaši Moslavine i MNK Kutina. Nažalost i oni su porazima krenuli u novu sezonu. Porazima su nastavile svoja prvenstva rukometna i nogometna Moslavina, dok su kuglači bili polovičnog uspjeha. Zanimljivosti su se nastavile i u županijskim nogometnim ligama.

NOGOMET

3. HNL Zapad – 10. kolo

Nogometaši Moslavine nastavljaju sa lošim rezultatima iz kolo u kolo. Odlaskom na Krk očekivao se poraz, ali sve je iznenadio poraz od 7 razlike. Raspoloženi domaćini već su u prvom poluvremenu zabili 4 gola, a utakmica je u istom smjeru nastavljena i u drugom poluvremenu, pa je konačan rezultat bio 7:0. Moslavinu u 11. kolu očekuje lokalni derbi protiv Segeste, koja se nakon 10. kola nalazi na 5. mjestu prvenstvene tablice.

1. ŽNL – 9. kolo

NK Mladost iz Repušnice i Lokomotiva odigrali su gradski derbi u 9. kolu 1. ŽNL. Uspješniji su bili gosti iz Repušnice koji su pobijedili slabašnu Lokomotivu.

2. ŽNL – 7.kolo

Vatrogasac je upisao novi poraz i izgubio kod kuće od Save, a Metalac je porazom na domaćem terenu propustio preuzeti vodstvo na prvenstvenoj tablici. Šartovac i Strijelac pobjedama su poboljšali sliku kutinskih klubova u 7. kolu.

3. ŽNL – 7.kolo

Garić iz Ilove nije uspio zaustaviti Voloder, koji je pobjedom zadržao prvu poziciju na ljestvici. Brinjani su u zanimljivoj utakmici pobijedili Moslavinu (DG), iako su na poluvremenu gubili 0:2. Selište se novom pobjedom protiv Dinama (KT) priključilo vrhu tablice, dok su Matija Gubec i Jamarice u ovom kolu bili slobodni.

2. HMNL sjever

Proteklog vikenda započelo je natjecanje u 2. HMNL sjever, u kojoj se natječe MNK Kutina. Malonogometni klub Kutina prvu utakmicu nove sezone
odigrao je na domaćem terenu u Novskoj protiv uvijek interesantnih rivala MNK Siscia iz Siska. U utakmici koja je bila izuzetno zanimljiva našim dečkima nedostajalo je malo više sreće i snage da pobijede sisčane. Na žalost izgubili su s 3:5, iako su poveli s 1:0, a u 22 minuti imali vodstvo od 3:2. U furioznoj završnici gosti su uspjeli preokrenuti rezultat i odnesli sve bodove u Sisak. Pogotke za MNK Kutina postigli su Džani Miško (1:0, 4.min), Domagoj Gelo (2:2, 19. min) i Tomisalv Kutleša (3:2, 22. min).

Rezultati 1. kola:

Sokoli – Petar Malešnica      3:7
OVB Allfinanz – Jastreb        12:3
Kutina – Siscia                       3:5

RUKOMET

Rukometaši Moslavine nisu uspjeli osvojiti nove bodove. Na domaćem parketu izugibli su od Zameta sa 22:25. U prvom poluvremenu Moslavina je držala priključka 20-ak minuta do rezultata 7:8, ali u posljednih pet minuta gosti rade seriju 4:1 i odlaze na poluvrijeme s 4 razlike. Nakon toga Moslavina nije uspjela uhvatiti priključak cijelo drugo poluvrijeme i novi bodovi otišli su iz Kutine. Ovim porazom Moslavina je ostala posljednja na prvenstvenoj tablici. Najviše pogodaka (5) za Moslavinu postigao je Marin Jurić.

KOŠARKA

U 2. kolu A-2 lige Centar košarkaši Moslavine gostovali su kod Zrinjevca. Moslavina je odigrala čvrsto i borbeno, a malo je nedostajalo da iznenadi Zrinjevac koje vodi trener Sesar. U zadnju četvrtinu ušli su samo sa 2 poena zaostatka, nakon što su izvrsno odigrali treću četvrtinu koju su dobili s 18-9, ali je Zrinjevac uspio iskontorlirati utakmicu do kraja. Najraspoloženiji kod Moslavine bili su Bušić sa 14 te Musulin i Hezonja sa 12 poena.

KUGLANJE

KK OBRTNIK – KK CIGLENICA 2-6 (9-15) (3161 – 3208)

KK Ciglenica ovo je kolo “gostovala” u Novskoj kod Obrtnika. Na dobro poznatom terenu KK Ciglenica pobijedila je sa 6-2. U promijenjivoj igri i različitom raspoloženju igrača poene su osvojili Paolo del Ponte, Gabrijel Salvador, Zdenko del Ponte i Luko del Ponte.

Marko Hećimović – Paolo del Ponte     0-1 (1-3) (508-519)
Mato Marenić – Gabrijel Salvador     0-1 (0-4) (546-582)
Leonardo Horvat – Zvonko Klenkar     1-0 (2-2) (535-530)
Vladimir Lončarević – Zdenko del Ponte    0-1 (2-2) (490-499)
Goran Filipović – Luko del Ponte       0-1 (2-2) (561-569)
Hrvoje Crnojević – Ninoslav Gorički     1-0 (2-2) (521-509)

KK ZANATLIJA KT – KK ČAKOVEC 3-5 (10,5 – 13,5) (3229-3281)

KK Zanatlija nije uspjela iznenaditi favoriziranu ekipu KK Čakovec i kod kuće je izgubila s 3-5. U podjednakom kuglanju Zanatliji je malo nedostajalo da osvoje bodove na domaćem terenu. Poene za KK Zanatliju osvojili su Ivica Brozović, Vlado Čustonja i Josip Batković.

Dino Herić – Zvonimir Plevnjak      0-1 (1-3) (526-531)
Nikola Vidaković – Igor Maček    0-1 (1,5-2,5) (531-563)
Ivica Brozović – Andrija Crnčec   1-0 (3-1) (571-537)
Vlado Čustonja – Mladen Grašić  1-0 (3-1) (548-534)
Adriano de Bona – Mladen Kancijan  0-1 (0-4) (498-563)
Josip Batković – Zlatko Turk      1-0 (2-2) (555-553)