Senzacionalne 2 minute za tri boda

S obzirom da su natjecanja u sezoni 2010./2011. započela gotovo svim kutinskim klubovima, rezultate i pojedine izvještaje prikazat ćemo u tjednom sportskom izvještaju, koji ćemo objavljivati početkom tjedna. Tjedni izvještaji sadržavati će nogometne, rukometne, košarkaške i kuglačke rezultate. Rezultate i izvještaje pojedinih sportova, koji nemaju tjedni ligaški sustav natjecanja, objavljivat ćemo po održanom susretu ili natjecanju.

NOGOMET

3. HNL Zapad – 9. kolo

Nogometaši Moslavine uspjeli su osvojiti prve bodove ove sezone. S tri komada ispratili su Novalju iz Kutine i smanjili zaostatak na samo 4 boda. Gosti iz Novalje nadali su se osvojiti tri boda u Kutini, kako bi pobjegli Moslavini na 10 razlike i odmaknuli se sa predzadnjeg mjesta na tablici. Bili su jako blizu zacrtanom cilju, ali nogometaši Moslavine nisu se složili s takvim raspletom i pogocima Cerovečkog i Turkalja osvojili su prva, nadamo se ne i posljednja, tri boda. Moslavina je povela u 45. minuti susreta pogotkom Cerovečkog iz slobodnog udarca. U drugom poluvremenu Moslavina nastavlja s dobrom i boljom igrom i kada se pomislilo da Novalja ovdje neće osvojiti bodove, u igru ih vraća autogol Moslavine. Novalja je osjetila priliku i u 78. minuti povela s 2:1. Do 89. minute rezultat se nije mijenjao i kada se pomislilo da je Moslavina opet izgubila, na scenu stupaju Turkalj i Cerovečki, koji u dramatičnoj završnici vraćaju osmijeh ljubiteljima kutinskog trećeligaša. Turkalj je izjednačio u 89. minuti, a Cerovečki je iz kaznenog udarca u 91. minuti osigurao Moslavini sva tri boda.

Moslavina – Novalja        3:2

1. ŽNL – 8. KOLO

Najzanimljivija utakmica kluba s kutinskog područja u 1. ŽNL odigrana je u Repušnici, gdje je domaća Mladost dočekala susjednu Gornje Gračenice i pobijedom od 3:2 ispratili ih kući. Lokomotiva je nastavila s lošim rezultatima, pa joj je u posljednjem kolu TŠK zabio 9 golova.

2. ŽNL – 6. KOLO

Vatrogasac je u gostima kod Croatie, prije prekida utakmice, uspio zabiti 7 golova. Metalac je novom pobjedom brzo zaboravio poraz u zaostaloj utakmici, dok je Šartovac primio 7 golova od Sloge. Strijelac je novim porazom uprskao dobar star u sezonu i ostao na do sada osvojenih 7 bodova.

3. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA SKUPINA KUTINA 6. KOLO

I u 3. ŽNL ligi nisu sve utakmice odigrane do kraja, također zbog nedovoljnog broja igrača jedne od ekipa. Dinamo iz Jamarica u 72. minuti utakmice u Voloderu ostao je sa nedovoljnim brojem igrača, dok je u Potoku domaćin Sloga, protiv M. Gupca, u 46. minuti ostala sa manje od 7 igrača u igralištu.  Selište je u gostima pobijedillo Jelengrad, a u derbiju kutinskih klubova Dinama i Garića pobijedio je Dinamo sa 4:2. U ovoj ligi odigrale su se i sve zaostale utakmice.

Moslavina- Naftaplin         1:2
Jelengrad- Selište            0:4
Dinamo Kt. -Garić              4:2
Voloder-Dinamo J.             8:0 prekid u 72 min.
Sloga- Matija Gubec          0:5 prekid u 46 minuti

KUGLANJE

KK “Zanatlija” je u 4. kolu gostovala u Koprivnici, dok je KK “Ciglenica” u Novskoj dočekala ekipu Obrtnik Oroslavje. U utorak (12.10.) KK “Ciglenica” odigrala je i odgođenu utakimicu 1. kolo protiv KK “Graničar-Picok”.

Igrači KK “Zanatlija” nisu uspjeli osvojiti bodove u Koprivnice. KK “Koprivnica” pobijedila je Zanatliju sa 5-3 (15-9) (3325 – 3241). Bodove za Zanatliju osvojili su D. Herić, V. Čustonja i Josip Batković.

U 4. kolu 2. HKLS KK “Ciglenica” osvojila je prve bodove protiv KK “Obrtnik” iz Oroslavja. Bodove za pobjedu od 6-2 (13-11) (3268-3256) osvojili su Luko del Ponte, G. Salvador, Zdenko del Ponte i N. Gorički.

U odgođenoj utakmici 1. kola KK “Ciglenica” je kod kuće u Novskoj izgubila od KK “Graničar-Picoka” sa 2:6. Protiv ekipe iz Đurđevca bodove su osvojili Z. Klenkar i Zdenko del Ponte.

RUKOMET

Rukometaši Moslavine izgubili su u Gorici sa 20 razlike, ukupnim rezultatom 40:20.

Rukometašice Lonie također su započele svoju sezonu, i u prva dva kola osvojile su 1 boda. U Kutini su protiv RK “TRNINA” odigrale 19:19, dok su u II. kolu izgubile od RK”PETRINIA” 32:25.

KOŠARKA

Košarkaši Moslavine, nakon uspješne prošle sezone, ove će se godine natjecati u A-2 Centar ligi. Prvenstvo je započelo 09.10, ali Moslavina će svoju utakmicu prvog kola odigrati 03.11. protiv Hermes Analitice.