Svijetla budućnost kutinskog sporta

Bogati i uspješni sportski vikend je iza nas. U velikom broju lijepih i pozitivnih rezultata možemo biti najsretniji što Kutinu i dalje očekuje svijetla i bogata sportska budućnost.

Pobjede nogometaša, rukometašica, stolnotenisača, atletičara, maratonaca, tenisača, kuglača, …, jednom riječju PREKRASNO!

NOGOMET

3. HNL Zapad, 25. kolo

Uvjerljivom pobjedom od 4:0, u 25. kolu 3. HNL Zapad, Moslavina više nije posljednja na tablici. Dvije pobjede za redom na domaćem terenu i izgubljena dva boda u Crikvenici (Moslavina vodila 2:1 do 90. minute) te ukupno sedam bodova iz tri utakmice bila su dovoljna da Moslavina prestigne Rudar iz Labina.

Utakmica Moslavine i Rudara bila je pravi derbi začelja, a na našu sreću domaća Moslavina bila je uvjerljiva i pobijedila sa 4:0. Raspoložen je bio i Danko Cerovečki, koji je postigao tri pogotka, a jedan je zabio Matej Magdić.

Moslavina je i ovaj put imala podršku Gerile, koja je navijanjem, ovaj put na mahove davala dodatnu podršku igračima. Nakon utakmice zajednički su igrači i navijači proslavili bijeg sa posljednjeg mjesta.

1. ŽNL, 20. kolo

Mladost iz Repušnice ugostila je drugoplasiranu ekipu Sokola iz Velike Ludine. Ambiciozni gosti iz Ludine vodili su na poluvremenu sa 2:1, ali Mladost je ipak uspjela izjednačiti na 2:2 i osvojiti bod. Kutinska Lokomotiva gostovala je kod Sloge M. i primila 5 komada.

2. ŽNL, 14. kolo

Strijelac iz Banove gostovao je u Bročicama i tražio pobjedu, kako bi što prije zaboravio na nenadani poraz u prošlom kolu i ponovno uhvatio priključak
sa vrhom. Na teškom i neugodnom gostovanju uspjeli su osvojiti samo bod i djelomično ispunili svoj cilj. Šteta za propuštenim bodovima Strijelca još je veća nakon poraza Metalca od Ekonomika. Na domaćem terenu, Metalac je iznenađujuće poražen sa 3:4. Posrtanje Metalca iskoristila je Sloga, koja se bodovno izjednačila sa ekipom iz Međurića. Vatrogasac i Šartovac upisali su nove poraze. Vatrogasac je u izravnoj borbi za mjesto na tablici poražen od Tomislava sa 2:1, dok je Šartovac u gostima kod Sunjskog izgubio sa 3:0.

3. ŽNL KUTINA, 14. kolo

Dinamo iz Krča ugostio je Slogu iz Potoka koja je u tri kola proljetnog dijela prvenstva osvojila bodova kao u cijelom jesenskom dijelu. Sa pet golova u mreži Krča i novom pobjedom na kutinskom terenu pobjegli su sa posljednjeg mjesta na tablici. Matija Gubec pobjedom u gostima protiv Jelengrada (2:3) nastavio je borbu za prvo mjesto, a Jamarice su ostvarile drugu pobjedu u nizu i vratili se iz Gračenice sa sva tri boda. Selište je otputovalo u Stružec, doživjelo novi poraz (2:1) i vratilo se kući bez bodova. Bez bodova su ostali i Brinjani koji na domaćem terenu, u kutinskom derbiju, nisu uspjeli preokrenuti zaostatak od 0:3 na poluvremenu. Garić iz Ilove poveo je na poluvremenu sa 3:0 i svi su mislili da je utakmice riješena nakon 45 minuta. Iznenađujuće brzo, u samo 15-ak minuta igre, Brinjani su zabili dva gola i u potpunosti se vratili u utakmicu. Pogotkom u posljednjim minutama utakmice za 2:4 Karo je otklonio sve nedoumice oko podjele bodova.

PORAZ MOSLAVINE, POBJEDA LONIE

Rukometaši Moslavine i u ovom su kolu poraženi, ovaj put bez drame. Opet slabiji početak utakmice i već u 10-oj minuti domaći Buzet vodi sa četiri razlike (6:2). Kada se pogleda da je u 52. minuti Moslavina zaostajala isto tako četiri gola (20:16), možemo zaključiti da je opet slabiji start utakmice koštao Moslavinu novih, spasonosnih bodova. Nakon nekoliko domaćih poraza sa jednim ili dva razlike i gubitka bodova u posljednjim trenutcima utakmica, Moslavina je novim porazom u gostima ostala na dnu tablice i novim mislima na novu sezonu i građenje ekipe. Kod Moslavine je ponovno Đuka (Ivan Masnec) postigao najviše pogodaka (6/11), Marin Jurić je zabio 3/6, dok su po dva pogotka dali Matija Podvalej 2/4, Alen Lukas 2/5 i Ivan Sertić 2/6. Igor Slakoper uspio je 17 puta zaustaviti napade domaćina (17/41).

Kutinske rukometašice Lonie kod kuće su pobijedile drugoplasiranu ekipu Sesveta Agroproteinka 2 sa 30:28. Malo slabije izdanje u prvom poluvremenu, koje je završilo 16:14 za gošće, naše su rukometašice ispravile u drugom dijelu utakmice. U drugom su poluvremenu uspjele preokrenuti rezultat i pobijediti ekipu sa najboljom gol razlikom u ligi. Po već poznatom “receptu” Loniu je do pobjede povukla B. Čalušić, koja je na ovoj utakmici zabila 11 pogodaka, dok su se Tranj, T. Čalušić i Šuler priključile sa po 5 pogodaka. Rukometašice Lonie nalaze se na 5 mjestu sa 14 osvojenih bodova.

KUGLANJE

U 21. kolu II. HKLS Zanatlija i Ciglenica odigrali su susrete sa istim konačim rezultatom, ali drugačijim ishodima. Zanatlija je kao domaćim pobijedila Obrtnik iz Oroslavja 7-1, dok je Ciglenica u gostima kod Čakovca izgubila sa 7-1.

ČAKOVEC, Čakovec — CIGLENICA, Ciglenica 7-1 (18-6) (3375-3132)

Zvonimir Plevnjak-Paolo del Ponte 1-0 (4-0) (590-518)
Mladen Grašić-Saša del Ponte 0-1 (1-3) (519-525)
Andrija Crnčec-Ninoslav Gorički 1-0 (3-1) (523-499)
Stjepan Blažek-Zvonko Klenkar 1-0 (3-1) (554-504)
Zlatko Turk-Luko del Ponte 1-0 (3-1) (605-564)
Mladen Kancijan-Gabrijel Salvador 1-0 (4-0) (584-522)

ZANATLIJA, Kutina — OBRTNIK, Oroslavje 7-1 (12-12) (3300-3257)

Josip Batković-Zdravko Mirt 1-0 (3-1) (562-532)
Dino Herić-Ivan Kralj 1-0 (2-2) (556-536)
Vlado Čustonja-Darko Bratković 1-0 (3-1) (548-531)
Adriano de Bona-Darko Tuđa 1-0 (2-2) (545-543)
Tomislav Pleše-Rudolf Knezić 0-1 (0-4) (511-544)
Ivica Brozović-Željko Curman 1-0 (2-2) (578-571)

ATLETIKA

KUTINČANI U OSIJEKU

U nedjelju , 10.04. , održan je Osječki polumaraton , koji je okupio 100-tinjak ponajboljih hrvatskih maratonaca , a među njima je nastupila i ekipa AK Maratonjare sa svojih 6 trkača i postigla do sada najveći uspjeh u svojoj kratkoj povijesti postojanja. Marija Mažar osvojila je 1. mjesto u svojoj kategoriji žena MS, Marijan Medvedović također je osvojio 1. mjesto u kategoriji MU23 , Josip Pezić i Leonid Čimbur (osobni rekord) osvojili su 2. i 3 .mjesto u kategoriji M35 ,a kao šlag na tortu je osvojeni  pehar za 3. mjesto ekipno muški. Po sunčanom i vjetrovitom vremenu, kutinski maratonci dali su zadnje atome snage ne bi li postigli što bolje rezultate. Trud se isplatio jer su na kraju osvojili pehar, 4 medalje i pritom je postignut jedan osobni rekord na polumaratonu te ponovo predstavili svoj grad na jedan lijepi način . Utrka u Osijeku se bodovala za pojedinačno i ekipno prvenstvo “New Balance cest
ovni kup” i tu su trkači AK Maratonjare također osvojili nove bodove i još napredovali na tablici. Slijedeći nastup kutinski trkači imaju 17.4. u Rijeci , a nakon toga u Splitu 08.05., poslije čega će svi planovi priprema biti okrenuti prema velikom Plitvičkom maratonu , koji je na rasporedu početkom lipnja.

Marija Mažar 2,00

Manja, ali 100% učinkovita grupa atletičara Moslavine nastupila je isto 10. Travnja 2011. godine na utrci u Osijeku, koji je bio organizator 7. osječkog Hervis New balace cupa . Po sunčanom i vjetrovitom vremenu trčali su troje naših atletičara i svi osvojili medalje i to: Elena Pazman kod djevojčica u konkurenciji 3.i 4. razreda osnovnih škola trčala je na 750m i osvojila zlatnu medalju, Florijan Rožić za dječake 1.i 2. razrede osnovnih takođe osvojio zlato i Mateo Desić kod dječaka 3. i 4. razred osnovnih škola okitio se srebrnom medaljom. Razdijeljeni u više gradova, ali svuda itekako zapaženi atletičari Moslavine zaključili su ovaj športski vikend.

Na utrci u Osijeku nastupila su i trojica Kutinskih polumaratonaca Marijan Cindrić-Cindra, Zrinko Frankulin i Danijel Kepe, koji su također ostvarili dobre rezultate. Najvredniji i najbolji  rezultat je ostvario legenda moslavačkog i kutinskog trčanja Marijan Cindrić-Cindra, koji je unatoč zdravstvenim problemima i ozljedi ostvario odličan rezultat i sa vremenom 1 sat 30 minuta pobijedio u svojoj kategoriji M50, te najavio borbu za prva tri mjesta toj kategoriji M50. Zrinko Frankulin i Danijel Kepe ostvarili su solidne rezultate, istrčavši polumaratonsku dionicu od 21,1 kilometar u Osijeku za 1 sat 45 minuta (Z. Frankulin), odnosno 1 sat 46 minuta (D. Kepe). Sljedeći nastup u NEW BALANCE ligi Kutinski maratonci imaju za tjedan dana 17.04.2011. u Rijeci na popularnom Riječkom maratonu.

Među kutinskim trkačima bio je i najbolji kutinski maratonac, Đuro Komlenović, koji je pobjedom na Osječkom polumaratonu u kategoriji M45 potvrdio vodstvo u poretku za New balance kup. U konkurenciji 100-tinjak najboljih maratonaca iz Hrvatske Đuro Komlenović bio je brži i od puno mlađih atletičara, te je u ukupnom poretku zauzeo četvrto mjesto. Nakon utrke u Osijeku slijedećeg vikenda Đuro Komlenović trćat će u utrici u Rijeci.

NEVEN USPJEŠAN U DUALTONU

U isto vrijeme u mjestu Ribnica (Slo) također član AK Maratonjare, Neven Vuković, nastupio je na svom prvom duatlonu (trčanje 5km – bicikl 20km – trčanje 2,5km) i tako upotpunio uspješan sportski  vikend Maratonjara (vrijeme 1:24:10 , 5km trčanje 19:10 , 20km bicikl 51:00 , 2,5km trčanje 11:00 , 3min u tranziciji).

AK MOSLAVINA I U VIROVITICI

Protekli vikend atletičari Moslavine iz Kutine nastupili su i u Virovitici s 25 svojih trkača. U odličnoj organizaciji i lijepom vremenu Moslavčani su trčali od  najmanjih vrtičanaca do Juniora te osvojili 8 medalja. I to kod djevojčica 2003. godište i mlađe na stazi od 300m pobjednica je bila Nina Rudolf, a mlađa sestra Luna okitila se brončanom medaljom. Kod djevojčica 2001.godiše i mlađe na 300m druga je bila Dora Bogić, a klupska kolegica Marta Knezović treća.

Sara Ivandić osvojila je srebro kod djevojčica rođenih 1999.godine i mlađe na stazi dugoj 617m. Bruno Vlajsović bio je također srebrni kod dječaka rođenih 1999. godine i ml. staza duga isto 617m. Broncu je osvojila Borna Markovac kod starijih djevojčica rođ. 1995. i ml. na stazi od 1234 m, takmičenje za Moslavinu zaključila je Samanta Kovačević s osvojenim drugim mjestom u konkurenciji juniorki na 1234m. Svi naši atletičari i oni koji nisu osvajači medalja pokazali su svoju borbenost i spremnost te proveli prekrasan sportski vikend.

TENIS

U za sada kratkoj, ali vrlo uspješnoj karijeri Tena Desić ostvarila je najveći svoj uspjeh.

Na terenima teniskog kluba Valpova nakon trodnevnih nadmetanja zabilježen je vrlo uvjerljiv trijumf Tene i u pojedinačnoj i u konkurenciji parova.
Do uspjeha karijere trebalo joj je 15 sati igre i devet pobjeda u nizu, iako je bila četvrta nositeljica, pobjedama u polufinalu nad prvom nositeljicom Dorom Ovničević iz Osijeka 7:5  7:5 i u finalu nad trećom nositeljicom Anamarijom Mihalj 6:0  7:5  Tena najavljuje uspješnu tenisku sezonu na otvorenom.

STOLNI TENIS

STK Kutina je u subotu, 09. travnja, odigrala posljednja dva gostujuća susreta 2. Hrvatske stolnoteniske lige.

U prvom susretu naši su stolnotenisači pobijedili je Vukovar sa 4:2, dok se derbi susret igrao u Osijeku, za 1. mjesto na tablici. Kutinčani su dobro krenuli i u drugi susret i poveli 2:0, da bi na kraju Osijek preokrenuo cijeli meč u svoju korist i pobijedio sa 4:2. Kutina je tako završila sezonu na 3. mjestu, s mogućnošću igranja kvalifikacija za 1.HSTL što bi za STK Kutinu bio nezapamćen uspjeh.

STK Vukovar – STK Kutina 2:4
STK Olimpija ID Osijek – STK Kutina 4:2