Moslavini novi bodovi

U 6. kolu 4.HNL lige Moslavina je na domaćem terenu popravila bodovni saldo.

Nova tri (3) boda osvojena su protiv uvijek neugodnog, iskusnog i jakog Lekenika.

Domaćom pobjedom 2-1 brzo je ispran gorak okus utakmice odigrane u Novskoj.

Utakmica je počela u 16 sati po prekrasnom vremenu, a domaći su dečki od početka krenuli s pritiskom i željom za osvajanjem novih bodova. Prvu pravu šansu igrači Moslavine imali su već u 5-oj minuti, kada kapetanu momčadi Mariju Galešiću odličan udarac s desetak metara, iskosa s lijeve strane, brani odlično raspoložen gostujući vratar. Nakon prve prilike nije dugo trebalo da Moslavina povede. U 12-toj minuti isti je vratar napokon kapitulirao, nakon odličnog ubačaja u prosto Amir Amedi vješto glavom zabija za 1-0. Nakon pogotka polako „pada“ igra Moslavine, a inicijativu polako preuzimaju gosti, što je i rezultiralo izjednačenjem u 36-toj minuti.

Nakon nesnalaženja domaćih stopera gostujući igrač Kutleša puca, a domaći vratar Šimulija “gotovo”brani udarac, no lopta se od njegove noge odbija u njegov gornji desni kut. Na poluvrijeme se otišlo s 1-1.

Početkom drugog poluvremena trener domaćih uvodi u igru Patrika Doqija i Matiju Šulca kojima pokušava podići igru Moslavine. Sijevale su prilike i kontre i s jedne i druge strane, no rezultat se nije mijenjao do 87. minute, kada Patrik Doqi, iz slobodnog udarca, nabacuje oštru loptu u peterac , gdje se najbolje snašao kapetan Mario Galešić koji glavom zabija u suprotni kut za vodstvo Moslavine 2-1.

Pogotkom u posljednjima minutama utakmice Moslavine je osigurala novu pobjdeu i nova tri boda. Sada Moslavina ima ukupno 13 bodova te je zauzela 3. mjesto 4.HNL.

Moslavina u subotu putuje za Savski Marof po nove bodove, te se ovom prigodom pozivaju svi zaljubljenici nogometa da dođu bodriti naše igraće u nastojanju osvajanja novih bodova.