HNŠK Moslavina ostvarila veliku pobjedu u gostima kod Lekenika

03
tra. 2012

Nakon rovovske bitke, Moslavina je uspjela poraziti neugodnu i jaku momčad Lekenika (3. mjesto 4. HNL). Naši su dečki briljirali i dominirali šansama gotovo cijelu utakmicu, a domaćini su uz 2 primljena gola dva puta izbijali loptu s gol crte.

LEKENIK-MOSLAVINA 1-2

Uz navedene prilike golman domaćina, uz pune ruke posla, obranio je još jedno 3-4 zicera Oršiću, Šimunoviću i Doqiju. Veći dio utakmice igrao se bez golova, a sve do 71. minute sijevale su prilike i obrane vratara s jedne i druge strane, kada je prvi kapitulirao vratar Lekenika. Domaći igrač, pri izvođenju slobodnjaka, napucao je Marina Šulca u nogu, a lopta se (ne)zgodno odbila do našeg napadač Darija Šimunovića, koji je potegnuo loptom 30-ak metara te jedan na jedan uspio matirati domaćeg vratara.

Nedugo zatim domaćini su izveli slobodan udarac za s 20-ak metara i Oštrić posprema loptu pod gredu Marka Šimulije za 1-1. Nakon primljenog gola Moslavina je nastavila tražiti put do pobjede, a prevagu je očito donijela glupost domaćeg igrača, koji na Zlatiću zarađuje 2. žuti karton i sudac mu pokazuje crveni karton te Lekenik ostaje s igraćem manje.

Brojčanu prednost na terenu Moslavina je iskoristila u 83. minuti pogotkom mladog Oršića za 1:2, nakon odlično razrađene akcije. Rezultatsku prednost Moslavina je zadržala do kraja utakmice i u Kutinu se vratila s tri vrijedna boda, koja  Moslavinu ostavljaju u borbi za prvih pet (5) mjesta, jer to im osigurava ulazak u 3. HNL, a sve ostalo značilo bi ispadanje u regionalnu ligu.

PODRŽIMO MOSLAVINU

Za tjedan dana igra se domaća utakmica protiv neugodnog Savskog Marofa te se ovom prigodom pozivaju svi zaljubljenici nogometa da našim dečkima budu podrška u lovu na nove neophodne bodove.

Potrebno je napomenuti da je među naše nogometaše došao i novi trener, Željko Mezak, koji je u ekipu unio novi radni elan, optimizam i fer odnos prema igračima, što očito rezultira dobrim igrama, unatoč velikom broju ozljeda koje prate naše igrače još od početka priprema.