KT maratonci na zagrebačkom maratonu

U organizaciji Zagrebačkog atletskog saveza održan je 19.zagrebački maraton na kojem su nastupili maratonci oba kutinska maraton kluba.

Devetnaesto izdanje Večernjakovog zagrebačkog maratona obilježili su rekordan broj maratonaca i polumaratonaca, njih oko 800 na startu. Znak za start, pucnjem iz startnog pištolja na Trgu bana Josipa Jelačića točno u 10 sati dala je Europska prvakinja u bacanju diska Sandra Perković. Članovi Maraton Kluba Kutina nastavljaju borbu za ulazak u 1. Hrvatsku ligu cestovnog trčanja. Na utrkama su sudjelovali i članovi kluba AK Maratonjare Kutina i ostvarili solidne rezultate.

Najvrijedniji rezultat ostvario je Josip Pezić koji je maraton istrčao u vremenu 3 sata 11 minuta i 17 sekundi i zauzeo 35. mjesto od 230 prijavljenih maratonaca, sa svojim novim osobnim rekordom. Marija Mažar je na polumaratonu istrčala vrijeme 1 sat 50 minuta i 44 sekunde i zauzela 35. mjesto u konkurenciji 87 žena prijavljenih na polumaratonu, dok je Goran Todorov sa vremenom 1 sat 40 min i 11 sekundi osvojio 148. mjesto u konkurenciji 414 polumaratonaca.

Najbolji od članova MK Kutina bio je Zrinko Frankulin  koji je 21 km istrčao za 1 sat 40 minuta, što je 2 minute bolje od osobnog rekorda. Danijel Kepe, isto tako iz utrku u utrku, popravlja svoj najbolji rezultat za 3 i pol minute i za 21 km mu je trebalo 1 sat i 47 min. Mladi Marijan Medvedović iz Novske uspio je istrčati 21 km za 1 sat i 58 minuta što nije loše, jer Marijan gotovo i ne trenira. Željko Krpes je otrčao maraton za nešto manje od 4 sata.

Lijepo vrijeme privuklo je mnogo šetača na ulice grada, a za pohvalu je da su za razliku od prijašnjih godina mnogi od njih bodrili maratonce duž staze.

Maraton Kluba Kutina ima još dvije važne utrke do kraja službene trkačke sezone gdje bi trebalo osvojiti bodove za siguran plasman u 1. Hrvatsku ligu cestovnog trčanja.

Za dva tjedna članovi AK Maratonjare Kutina nastupaju na velikom i jakom Ljubljanskom maratonu.