Maratonjare na dva fronta

Maratonjare potrčale do Fužina i trčali po županiji!

MARIJA I MARATONCI U FUŽINAMA

U nedjelju je u Fužinama održan polumaraton(21,1km) za „New balance cestovni kup“, na kojem je nastupila Marija Mažar, članica Atletskog kluba Maratonjare Kutina.

Marija je otrčala odličnu utrku i ostvarila vrijeme od 1 sat i 56 minuta, te osvojila 3. mjesto u kategoriji MS.

Utrku u Fužinama, pod nazivom „Tri jezera“, koji se boduje u NEW BALANCE CUP-u, trčala su trojica kutinskih dugoprugaša, Marijan Cindrić-Cindra, Zrinko Frankulin i Danijel Kepe, te ostvarili vrlo dobre rezultate u jakoj međunarodnoj konkurenciji stotinjak maratonaca iz Hrvatske,Europe i Afrike.

Polumaratonska dionica u dužini od 21,1km bila je dosta valovita i naporna, s jednim dužim
usponom od 4 kilometra, a maratoncima je dosta problema zadavalo sunčano i toplo vrijeme.

Najvrjedniji i najzapaženiji rezultat od trojce kutinskih trkača ostvario je Marijan Cindrić (AK Vrbovec), koji je osvojio odlično drugo mjesto u svojoj kategoriji M50 odmah iza legendarnog hrvatskog maratonca i rekordera Drage Paripovića. Zrinko Frankulin (AK Vrbovec) ostvario je vrlo dobar rezultat osvojivši 7 mjesto u svojoj kategoriji M35. Danijel Kepe, unatoč ozljedi koljena na 12-tom kilometru, uspio je odraditi polumaratonsku dionicu do kraja ostvarivši 27. mjesto u svojoj kategoriji MS. Vrijedi napomenuti da je prvo mjesto uvjerljivo osvojio najbolji maratonac u ovom dijelu Eurpoe Ashenafi Erkolo iz Etijopije, dok su drugo i treće uzeli Mađari.

Od našeg kutinskog trojca najsretniji i najraspoloženiji je bio Cindrić, koji je nakon odrađenog Fužinskog polumaratona izjavio da je presretan ostvarenim vremenom od 1.27h, ali i drugim mjestom u svojoj kategoriji M50, odmah iza  rekordera Paripa (Drago Paripović), jel je dao na ovoj dosta teškoj stazi svoj maksimum i jedva čeka nastavak sezone i borbu za prvo mjesto u svojoj kategoriji M50 NEW BALANCE CUPA-a.

Rezultati Fužine polumaraton „Tri jezera“(21,1 km.) :

Marijan Cindrić-Cindra    1:27h   kategorija M50    2.mjesto
Zrinko Frankulin             1:45h   kategorija M35    7.mjesto
Danijel Kepe                  1:54h   kategorija MS    27.mjesto

Sljedeći nastup Kutinski dugoprugaši  imaju u Vrbovcu 26. lipnja na 18. Vrbovečkom polumaratonu.

UTRKA SISAK-TREBARJEVO

U isto vrijeme na cestovnoj utrci Sisak – Trebarjevo u prigodi proslave DANA ŽUPANIJE, u dužini od 15km, nastupila je gotovo kompletna muška postava Maratonjara i postigla odlične rezultate u vrlo jakoj konkurenciji 85 atletičara iz nekoliko zemalja.

41. Saša Moro 1:13

Kutinska tvrtka SELK, prepoznala je trud, ponašanje i rezultate koje prezentiraju Maratonjare, nagradivši ih nabavkom nove sportske opreme na čemu im se maratonci AK Maratonjare Kutina uveliko zahvaljuju.