Tihica (Tihomir Novak) zabio za Hrvatsku

18
sij. 2012

(foto: Mario Todorić / Cropix)/index.hr

Naša futsal reprezentacija nalazi se na završnim pripremam uoči Europskog prvenstva, koje će se ove godine održati u Hrvatskoj. U sklopu priprema odigrana je prijateljska utakmica s Iranom, a naša reprezentacija poražena je s 2:1. Jedini pogodak za Hrvatsku postigao je naš kutinčanin Tihomir Novak.

HRVATSKA – IRAN  1:2

Iako je poražena, Hrvatska reprezentacija u prijateljskom susretu u Spaladium Areni ostavila je znatno bolji dojam od konačnog rezultata. Već od 1. minute naši su igrači zaprijetili iranskom golu, ali je Grcićev udarac petom završio zamalo pored gola. Hrvatska reprezentacija nastavila je s inicijativom, ali su gosti ipak poveli. U 6. minuti susreta jedan pokušaj dodavanja iranskog igrača Tihica (T. Novak) skreće i lopta je završila u našoj mreži.

Imala je Hrvatska nekoliko prilika za izjednačenje, a najizgledniju u posljednjoj minuti prvog poluvremena, kada Marinović nije uspio zabiti u situaciji 1 na 1, pa se na odmor odlazi s 0:1 za Iran.

Drugo poluvrijeme Hrvatska je otvorila odlično, te već u prvom napadu pogotkom T. Novaka izjednačuje. Imala je priliku već u slijedećoj minuti i povesti, ali odličan udarac Marinovića nije završio u mreži. U 23. minuti gosti su poveli s 2:1. Do kraja utakmice naši su igrači imali nekoliko prilika za izjednačenje, ali nisu uspjeli. Izdvojit ćemo da je Tihica od 37. minute igrao kao golman-igrač, ali ni to nije bilo dovoljno za izjednačenje.

NASTAVAK PRIPREMA

Prvenstvo u futsalu počinje za 2 tjedna, a naša reprezentacija nastavlja s pripremama tijekom kojih će se odrediti konačna lista igrača koji će nastupiti na Euru. Nadamo se i vjerujemo da će se na popisu izbornika Mate Stankovića naći i ime Tihomira Novaka.