Sportski pregled: Prva pobjeda malonogometaša

Protekli vikend bio je jedan od rezultatski slabiji kutinskim sportašima. Malonogometni klub Kutina osvojio je prvu pobjedu u prvenstvu, dok su kolege iz velikog nogometa upisali novi poraz. Košarkaši su izgubili na domaćem parketu, a rukometašice Lonie sa gostovanja su se vratili bez bodova.

NOGOMET

U zadnjem kolu prvog dijela prvenstva Moslavina na domaćem terenu nije uspjela pobijediti Vrbovec. Gosti su pobjedom spriječili Moslavinu da uhvati priključak sa ostalim klubovima sa dna prvenstvene tablice.
Polusezonu Moslavina završava na posljednjem (18.) mjestu, sa osvojenih 9 bodova od mogućih 51 (17 utakmica). Pretposljednji (17.) na prvenstvenoj tablici je NK Jadran koji ima 12 bodova. Moslavina je uspjela pobijediti u samo tri utakmice, a doživjela je 14 poraza, uspjeli su zabiti 23 pogotka, a 57 puta vadili su loptu iz svoje mreže. Nadamo se da će Moslavina u zimskoj pauzi uzeti kratak odmor i uspjeti se kvalitetno pripremiti za proljetni dio sezone u kojem će pobjeći sa posljednjeg mjesta na tablici.

MALI NOGOMET

Kutinski malonogometaši odigrali su lijepu utakmicu u sklopu 6. kola 2. HMNL Sjever. Na gostovanju kod MNK Sokoli u Samoboru su pobijedili sa 8:7. Neizvjesna završnica ovaj put pripala je kutinskim nogometašima, kojima je ovo prva pobjeda ove sezone. Kutinčani su odlično otvorili utakmicu, pa je već u prvoj minuti Marko Andrić zatresao mrežu protivnika. Početni šok domaćini su brzo prebolili golovima u 2., 3. i 6. minuti utakmice. U samo 5 minuta domaćini su sa -1 došli na plus 2 i poveli sa 3:1. Na poluvrijeme se otišlo sa 4:2 za domaćine. Navikli na slabija druga poluvremena kutinskih malonogometaša, kada u završnicama gube bodove, ovaj put su nas iznenadili i odličnim
drugim poluvremenom osvojili prve bodove. Iako su domaćini u 21. minuti poveli sa 5:2 kutinski nogometaši pobijedili su na kraju sa 8:7, a pobjedonosni pogodak postigao je Domagoj Gelo u 39. minut. Iako dečki nisu najzadovoljniji svojom igrom, najvažnije je da su u utakmici s puno golova uspjeli zabiti jedan više od protivnika i pobjeći sa posljednjeg mjesta na tablici.
Golove za MNK Kutina postigli su Marko Andrić (2 pogotka), Domagoj Gelo (2 pogotka), Šimo Šarčević (2 pogotak) i Mario Galešić (2 pogotka).

KOŠARKA

Košarkaši Moslavina poraženi su na domaćem parketu u 8. kolu A-2 HKL Centar. HAKK
Mladost iz Zagreba bila je uspješnija i pobijedila s 10 razlike. U direktnoj borbi za
 mjesto na tablici Mladost je uspjela osvojiti 2 boda i zauzeti 5. mjesto, jedno iznad Moslavine. HAKK Mladost bolje je otvorila utakmicu i u prvoj četvrtini povela sa 10-ak razlike. Moslavina je odlično odigrala drugu četvrtinu  i uspjela preokrenuti rezultat. Kada se očekivao i nastavak dobre igre Moslavine ponovno je Mladost bila bolja i povela, pa je u posljednjoj četvrtini samo održavala prednost. Kod Moslavine najviše poena postigao je Garafolić (22 poena), a kod Mladosti Januković (24 poena).
 KK Moslavina – HAKK Mladost 71: 81 (15:27, 21:5, 11:28, 24:21).

RUKOMET

Rukometašice Lonie gostovale su u kod ekipe Sesvete Agro. 2 i doživjele novi poraz.
Domaće igračice bile su bolje i sa 38:32 porazile kutinske rukometašice.