Bravo majstore: Branimir Budetić u petoboju osvojio svjetsko zlato

Novi uspjeh Branimira Budetića!

Hrvatska reprezentacija se tako s prvenstva u atletici za slijepe i slabovidne vraća s ukupno četiri medalje – zlatom Branimira Budetića, srebrom Marije Iveković, te broncom Kristine Ivanković i Vedrana Lozanova.

Četvrtog dana natjecanja na Svjetskom prvenstvu u atletici za slijepe i slabovidne u turskoj Antalyji Branimir Budetić je u petoboju osvojio zlatnu medalju.

Budetić je pobijedio sa 3067 bodova, ispred Tunižanina Mahmoudua Khaldia s 3035 bodova, dok je broncu osvojio Poljak Dariusz Kosinski s 2202 osvojenih bodova. Marija Vidaček nastupila je u bacanju koplja. S osobnim rekordom od 32,74 metra osvojila je 4. mjesto, prenosi javno.hr.

Povratak hrvatske reprezentacije je u nedjelju, 10. travnja, u 14.30 sati, a u VIP salonu Zagrebačke zračne luke predviđen je svečani doček.