Branimir Budetić uzeo novo srebro

Na IPC Svjetskom prvenstvu u atletici za osobe s invaliditetom koje se održava na Novom Zelandu jučer su, nakon zlata Marije Iveković i Mikele Ristoski, hrvatski predstavnici osvojili dva srebrna odličja.

Njih su zaslužili Kutinčanin Branimir Budetić, član AK za osobe s invaliditetom Agram iz Zagreba, u konkurenciji slabovidnih atletičara u petoboju te Darko Kralj, član AK Grubišno Polje, u bacanju kugle za atletičare s nadkoljeničnom amputacijom.

Kralj je hicem od 14,00 metara bio drugoplasirani, a svjetski prvak postao je Rus Maxim Narozhnyy s duljinom od 14,23 metra. U istoj kategoriji tjelesnog oštećenja je Mladen Tomić, član AK za osobe s invaliditetom Agram iz Zagreba, a zauzeo je šesto mjesto s duljinom od 11,87 metara.

Srebreni Branimir Budetić u petoboju skupio je 3209 bodova, zaostavši 99 bodova iza svjetskog prvaka Langenhovena iz Južnoafričke Republike, koji je osvojio 3308 bodova. Naš paraolimpijac je po disciplinama ostvario slijedeće rezultate – skok u dalj 6,39 m, koplje 54,34 m, 100 m 12,04 sekunde, disk 34,99 m, utrka na 1500 m 4:40,59.

Četvrtog natjecateljskog dana nastupio je i Denis Slunjski, član AK za osobe s invaliditetom Agram iz Zagreba, koji je u kategoriji atletičara niskih rastom u bacanju kugle zauzeo deveto mjesto hicem od 9,35 metara.