Biograd iznenadio naše rukometaše i uzeo im bod

24
tra. 2012

U 23. kolu Prve hrvatske muške rukometne lige momčad Biograda na domaćem je terenu iznenadila goste iz Kutine te je nakon napete i zanimljive borbe uspjela izboriti neriješen rezultat, kao i podjelu bodova.

Sportska dvorana u Biogradu bila je domaćin susreta rukometaša Biograda te momčadi Moslavine iz Kutine koji je nakon prave male borbe za bodove završio bez pobjednika, 28:28.

Pred tristotinjak gledatelja gosti su bolje otvorili susret te su poveli 4:0. Čuvala je gostujuća momčad svoju prednost sve do 7:5 kada u seriju ulazi domaćin koji prvo izjednačuje na 8:8, a potom i prelazi u vodstvo (11:10). Do odlaska na odmor domaća je momčad samo povisila svoju prednost te je izborila vrijednih +3 te vodstvo 14:11.

Nastavak dvoboja u prvim je minutama donio povećanje domaćeg vodstva (16:12, 19:13). Međutim, kod rezultata 19:13 ovoga se puta bude gostujući rukometaši koji svojom serijom od četiri pogotka stižu na -1 (18:19) nakon čega slijedi velika borba za bodove. Domaći su rukometaši svoja dva pogotka prednosti uspjeli čuvati sve do posljednjih nekoliko minuta susreta u kojima igrači Moslavine izjednačuju na 26:26, a igra gol za gol potom je zaslužna za konačnih 28:28.

Najefikasniji u redovima Biograda bio je Šime Markić s devet postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Moslavine bio Marko Mamić također s devet golova. (piše: sportnet)