5 novih medalja za atletičare – Elena Pazman dvostruka prvakinja Hrvatske

06
lip. 2016

Na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke i juniorke održanom protekli vikend u Čakovcu, atletičari AK Moslavine osvojili su pet medalja!

U dva dana natjecanja Elena Pazman osvojila je dva zlata i naslov prvakinje Hrvatske u disciplinama 1500m i 3000m. Dora Bogić istrčala je svoj osobni rekord na 2000m zapreke i zaradila srebrnu medalju, a ujedno je s vremenom 7:21,03 ispunila i normu za Europsko atletsko prvenstvo za mlađe juniore u Gruziji, ali budući da po disciplini idu samo dva hrvatska predstavnika, Dori će to za sad ostati dio osobnog rekorda.  Istu disciplinu trčao je i Karlo Ciban i osvojio broncu. Tena Desić je u bacanju diska osvojila srebro.

„Predivan vikend je iza AK Moslavine, odlični rezultati, osvojene medalje u jako važnim disciplinama i mogu samo reći da sam jako ponosan na sve naše atletičare, ali i podsjetiti da za ovakve rezultate jako puno treniramo i radimo“, istaknuo je trener kluba Ivan Desić.

Na Prvenstvu su sudjelovali i Nina Rudolf u disciplini 400 m i Florijan Rožić koji je i na 1500m i na 3000m bio među prvih deset natjecatelja.