AK Maratonjare na Lošinjskom polumaratonu

29
tra. 2012

Maratonci Ak Maratonjare Kutina nastupili su ove nedjelje na jednom od najljepših naših polumaratona u Hrvatskoj „Lošinjskom polumaratonu“.

Kao gosti Maratonjara na ovom putovanju na utrku bili su članovi „Brooks running teama“, Ana Nikić Hecer i Darko Hecer, također Kutinčani, kao i legenda Drago Paripović, član Ak Žumberak, aktualni hrvatski rekorder u polumaratonu i maratonu već više od dva desetljeća. Staza je bila iznimno brdovita i teška za obaranje osobnih rekorda, što zbog konfiguracije, što zbog velike vrućine, jer je utrka počela u 11 sati, kada je temperatura bila blizu 30 stupenjva. Unatoč velikom naporu koji je bio potreban za savladavanje ovog polumaratona svi kutinski maratonci su uspjeli završiti utrku.

Svakako treba izdvojiti odlične plasmane ženskog dvojca Ane Nikić Hecer i Marije Mažar, koje su osvojile 1. i 2. mjesto u konkureciji hrvatskih natjecateljica, zlatnu i srebrnu medalju te novčane nagrade. U muškoj i ženskoj konkurenciji pobjednici su bili Etiopljani, Erkolo i Ejigu.