Kuglači Ciglenice izgubili u 1/2 finalu Kupa SMŽ

04
sij. 2017

Kuglači Ciglenice porazom u Novskoj proteklog tjedna oprostili su se kako od godine tako i od kup natjecanja. S obzirom na sastav ekipe, pružili su solidan otpor domaćinima s kojima su prije nekoliko tjedana igrali i ligašku utakmicu.

U prvom paru ovog puta Vedran Bohatka i Luko Del Ponte ideu po dva poena protiv prikladnih protivnika. Vedran je svoj poen izgubio lošom igrom u prvih 60 hitaca. U nastavku dosta bolji ali ipak izgubivši treći set u kojem ga protivnik dobiva odličnom igrom u pune u zadnjem nije imao neke šanse. Luko je za protivnika imao najboljeg igrača 2.HKL, Vladu Podvaleja, koji na sreću nije imao svoj dan te Luko osvaja poen na kraju odigravši jako dobar zadnji set (168). Nakon prvog para bilo je 1-1 i 39 čunjeva prednosti za Cigleničane.

Naš najbolji par je ovog puta bio drugi. Gabrijel Salvador i Dejan Dal Ponte prvih 60 hitaca igraju odlično te je domaćine jedino izvanredna igra Fijačka držala u utakmici. Gabrijel gubi prvi poen iako igra odlično u čišćenje, ali u pune je to bilo ipak premalo za odlično raspoloženog protivnika koji je tek zadnji set posustao. Dejan isto tako tek u zadnjem setu malo posustaje ali prethodna tri su bila odlična i osvaja poen protiv trećeg igrača 2.HKLS, Dine Herića. Nakon drugog para je 2-2 i 52 čunja prednosti za nas.

Neka teoretska šansa u zadnjem paru je bilo očuvanje čunjeva i osvajanje poena ili četiri seta, ali domaćini su svaku sumnju u pobjednika otklonili u prvih 60 hitaca kombinacijom loše igre Ciglenice i dobre svoje. Robert De Vila jednom stazom upropastio jako dobar nastup dok Marino Drašner nije bio na tragu nastupa iz ligaškog dijela. No, da je i ponovio taj rezultat ukupno ne bi ništa značilo.