KK Ciglenica 4. na kraju polusezone 2.KHL sjever

18
pro. 2016

Kuglački klub Ciglenica utakmicom 9.kola završio je polusezonu u 2.HKL sjever na 4. mjestu sa 11 osvojenih bodova. Ono što posebno veseli je činjenica da su 5 bodova osvojili na gostovanjima dok su kod kuće izgubili samo jednu utakmicu. Protiv Sirele su počeli dosta loše u prvom paru ali u nastavku igraju daleko bolje i gostima prepuštaju samo dva seta.

U prvom paru su ovog puta nastupili Stjepan i Vedran. Vedran daleko ispod očekivanja s obzirom na prijašnje rezultate ali i na rezultate s treninga koji su daleko bolji ali takvi kiksevi su normalni kod igrača s daleko manje iskustva od ostatka ekipe. Stjepan dosta dobar osim u trećem setu u kojem zbog 4 promašaja malo kvari ukupan dojam ali u zadnjem ipak nešto bolje ali svejedno gubi poen. Nakon prvog para bilo je 0-2 i 54 čunja prednosti za goste što je zapravo bila relativno mala razlika ako uzmemo u obzir našu slabu igru.

Koliko je to mala razlika vidjelo se odmah nakon prvog seta u kojem Gabrijel i Luko skidaju razliku za 48 čunjeva što zbog dobre igre ali i zbog loše igre gostiju. Nakon drugog seta ukupna razlika u čunjevima je bila već 35 čunjeva na strani naših kuglača. U trećem setu oboje malo popuštaju ali nisu dopustili gostima osvajanje seta te ponovno pojačavaju u zadnjem setu i podižu ukupnu razliku u čunjevima na 65 čunjeva na našem kontu.

Zadnji par, Dejan i Robert ulaze s rezultatom od 2-2 i vodstvom od 65. Njihov pozitivan pritisak u drugom paru se odrazio i na zadnji par koji izvanrednom igrom osvajaju oba poena te ruše najviše čunjeva u ovoj sezoni na kuglani u Kutini.

‘Na kraju ispada da smo protivnike svladali u svim segmentima igre, pa čak i u broju promašaja kojih imamo više. Pola od tih 40 promašaja je bilo u prvom paru ali mi ostali smo ih imali daleko previše za domaću kuglanu i to je jedan od glavnih razloga relativno malom broju ukupno srušenih čunjeva’, rekao je Luko Del Ponte.

‘Da rezimiramo polusezonu, poprilično smo zadovoljni s brojem osvojenih bodova. U gostima igramo dosta dobro, nažalost bolje nego kod kuće ali teška kuglana u Kutini je ipak veći problem gostima nego nama. Naravno, da se na njoj može odigrati pokazali su dečki iz Podravke tako da je ta prednost zapravo više u načinu igre pojedinih ekipa koje se ne uspijevaju prilagoditi zahtjevima kuglane, koja je moramo i sami priznati ponekad na granicama regularnosti.