AK Moslavina prvaci Hrvatske u krosu

11
ožu. 2013

U subotu, 09.03.2013. godine, u Varaždinu uz rijeku Dravu i novu sportsku dvoranu održano je Ekipno Prvenstvo Hrvatske u krosu.

Vrijeme je bilo naklonjeno kutinskim atletičarima nakon čijih trka je počela padati kiša i malo kvarila ovaj lijep događaj.  Atletičari Moslavine iako oslabljeni, posebice kod mlađih kadetkinja zbog bolesti, pokazali su i dokazali da se u klubu radi odlično što su uočili  i brojni atletski stručnjaci.

Tako su već prvim nastupom mlađi kadeti u utrci dugoj 1000m u sastavu ekipe Mateo Desić, Karlo Ciban i Florijan Rožić osvojili titulu Ekipnih  prvaka  Hrvatske.

Nakon toga nastupile su mlađe kadetkinje, a njihova trka bila je duga 800m u kojoj je Elena Pazman osvojila pojedinačno 1. mjesto, Nina Halajko 2., a za ekipu su još trčale Dora Bogić i Nina Rudolf te osvojile ekipno 3. mjesto.

Trka kadetkinja koja je uslijedila bila je duga 1000m u kojoj je Lora Ontl mnoge iznenadila te u izuzetno jakoj konkurenciji  osvojila 1. mjesto, a u ekipi su trčale Sara Ivandić i Daniela Lenart te osvojile ekipno 6. mjesto.

Ovo državno prvenstvo kao i obično bilo je veoma posječeno te su se među 500-tinjak najbolji trkača Hrvatske i ovaj put veoma isticali prepoznatljivi narančasti dresovi atletskog kluba Moslavine koje su nosili naši mladi sportaši vođeni trenerom Ivanom Desićem.