Nogometno trkački vikend

U završenom blagdanskom vikendu nije bilo puno sportskih aktivnosti, ali su naši Kutinčani opet bili uspješni.

Nogometaši Moslavine osvojili su novi bod u borbi za opstanak, a trkači maratonci osvojili još medalja.

NOGOMET

3. HNL ZAPAD

U zanimljivoj utakmici Moslavina nije uspjela uhvatiti priključak sa Krkom i pobjeći posljednjem na tablici. Moslavina je u Kutini ugostila Krk, u nadi da će se pobjedom približiti istoimenom protivniku na jedan bod i borbu za ostanak učiniti zanimljivijom.ž

Moslavina je povela pogotkom Danka Cerovečkog, koji je odličnim izvođenjem slobodnog udarca razveselio svoje suigrače i navijače. Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Moslavine i nadom da će domaći dečki ostvariti i treću pobjedu u nizu na svom terenu. Drugo poluvrijeme ponudilo je zanimljivih 45 minuta, sa tri pogotka i crvenim kartonom, ali na kraju s neodlučenim rezultatom. Gosti iz Krka izjednačili su u 59. minuti pogotkom Nenadića, a u 71. i poveli sa 2:1. Sa dva pogotka Krk nije uspio slomiti Moslavinu, koja je izjednačila nakon dvije minute pogotkom Roberta Radića. Iako je ostalo 20-ak minuta do kraja Moslavina nije uspjela zabiti još je jedan pogodak i osvojiti sve bodove.

1. ŽNL

Mladost Repušnica ugostila je Jasenovac i po lijepom vremenu dopustila gostima da odu doma sa jednim golom u mreži i jednim bodom više, nego kada su došli. Lokomotiva je u gostima kod Zrinskog pobijedila sa 2:0 i došla na samo bod zaostatka za pretposljednjom Mladosti.

Topusko- Frankopan 3:0
Sloga Maris- Moslavac odg. (igra se 25.04.2011.)

2. ŽNL

Metalac nastavlja sa dobrim rezultatima, pa je u ovom kolu pobijedio i Strug, dok se Sunjski namučio sa solidnim gostima iz Banove. Vatrogasac će uskrsni vikend zapamtiti po 9 primljenih komada, a Šartovac po pobjedi i bijegu sa posljednjeg mjesta.

Sloga: Vatrogasac 9:1
Sokol: Šartovac 0:1
Tomislav: Ekonomik 6:0

3. ŽNL

Voloder je u derbiju kola pobijedio Matiju Gubec utrpavši im pola tuceta, baš prigodno za Uskrs. Kiks Matije Gubca nije iskoristio Naftaplin iz Stružca koji je naletio na Brinjane i izgubio 2:0, na uvijek teškom terenu u Brinjanima. Sudar dva Dinama (Krč i Jamarice) završio je neriješeno, a Selište je nove bodove uzelo u Gračenici, u utakmici koja je prekinuta tri minute prije kraja.

Rezultati 16. kola:
Voloder- Matija Gubec 6:2,
Dinamo Kt- Dinamo J 1:1,
Jelengrad- Garić 1:0,
Brinjani- Naftaplin 2:0,
Moslavina DG- Selište prekid u 87. min. kod rez. 1:2.
Slobodna je bila Sloga.

ATLETIKA

JURJEVSKI POLUMARATON

U ponedjeljak je u Stubici održan polumaraton Jurjevo 2011., u dužini od 19,3 km, na kojem su nastupili i maratonci AK Maratonjare Kutina, Davor Pazman i Goran Todorov. Start je bio u 11 sati kod crkve Sv. Jurja kraj „Gupčeve lipe“, dok je cilj utrke  bio na brdu kod spomenika „Matije Gupca“, gdje su za vrijeme glavne utrke polumaratona bile još održane utrke za djecu od prvog do osmog razreda osnovne škole,  na kojoj je nastupio član AK Moslavina, Filip Pazman, te uvjerljivo pobijedio u svojoj konkurenciji 5. i 6. razreda i osvojio zlatnu medalju. Utrka polumaratona je bila dosta zahtjevna zbog svojeg profila (brdovita) i svih 80-ak natjecatelja koliko ih je nastupilo na utrci, trebali su uložiti veliki napor ne bi li je savladali. Davor Pazman je otrčao odličnu utrku i zauzeo 8.mjesto u kategoriji M35 , dok je Goran Todorov osvojio 3.mjesto i brončanu medalju u kategoriji MS (24-34 godine).

Na Jurjevskom polumaratonu nastupio je i najuspješniji kutinski maratonac, Đuro Komlenović, koji je osvojio treće mjesto u ukupnom poretku. U svojoj kategoriji, M5,4 Đuro je naravno bio prvi.