Nogometaši Moslavine porazom u Kurilovcu započeli novu sezonu – 2. kolo već sutra na gradskom stadionu u Kutini

Nogomet | Igor Pomper | Izvor / Foto: vgdanas
30
kol. 2016

Nogometaši Moslavine visokim porazom od 0:4 protekle subote u Kurilovcu započeli su novu sezonu.

Utakmicu je obilježilo isključenje Marka Korice zbog prigovora u ranoj fazi utakmice, što je pomoglo domaćem Udarniku da upiše prvih 3 boda u ovogodišnjem najavljenoj borbi za ulazak u 3. ligu.

I dok su gledatelji, a okupilo ih se u subotu u Kurilovcu oko 150 zauzimali poziciju negdje u hladovini domaćini su već nakon prvog udarca prema golu Moslavine poveli. Igrala se četvrta minuta kada je Petković s dvadesetak metara uputio udarac prema Moguljaku koji je loptu kratko odbio da bi odbijanac u gol pospremio Kelava.

Isključenje Marka Korice zasigurno je olakšala domaćinima put do pobjede, jer gotovo sedamdeset minuta imali su igrača više. Krenuo je nakon toga domaći uragan, a u samo dvije minute stopostotne šanse nisu realizirali Milanović i Ladović. Pobjednik iz tih duela izašao je gostujući vratar Moguljak koji se u subotnjem susretu istaknuo s nekoliko lijepih intervencija spriječivši još veću katastrofu svoje momčadi.

Bez posla nije ostao niti domaći vratar Kranjčec koji se lijepom obranom istaknuo u 24. minuti kada je obranio udarac Kraljevića s nekih tridesetak metara, da bi samo tri minute kasnije još jednom spašavao svoju momčad, koja je tri minute prije kraja preko Milanovića kojeg je idealno poslužio Grdenić povela s 2:0.

I nastavku susreta ista slika; Udarnik ima inicijativu i jedino je pitanje koliko će još lopti odsjesti iza Moguljaka. U 57. matirao ga je Grdenić nakon najljepše akcije u današnjem susretu. Upravo je Grdenić povukao loptu s centra i dao je Džaji koji ga je nesebično proigrao i mat je bio neizbježan, baš kao i u 71. minuti kada je Pralas iskoristio nesmotrenost gostujuće obrane i sjurio se prema golu lagano poentiravši za 4:0.

“Do trenutka kada je sudac malo prestrogo isključio Marka igrali smo izjednačenu utakmicu s čak dvije “mrtve” šanse koje na našu nesreću nisu završile pogocima. Nakon toga bilo nam je jako teško igrati protiv domaćina koji ima jako dobru ekipu i visoke ambicije ove sezone. Stoga im moram čestitati na dobroj igri i zasluženoj pobjedi,” poslije utakmice nam je rekao dokutinski trener Dario Večerić.

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA, 1. KOLO
NK UDARNIK – HNŠK MOSLAVINA 4:0 (2:0)
STRIJELCI:
1:0 Kelava (4), 2:0 Milanović (42), 3:0 Grdenić (57), 4:0 Pralas (71)
NK UDARNIK: Kranjčec, Milanović, Ladović, Brčić, Zagorec (od 61. Šarić), Kelava (od 61. Pralas), Grdenić (od 64. Matanović), Strunje, Petković, Radoš (od 68. Mihanović), Džaja (od 74. Zlodi). TRENER: Boris Perković
HNŠK MOSLAVINA: Moguljak, Pazman (od 46. Zorko), Kraljević, Ljezie (od 46. Zvonar), Cerovečki, Oršić (od 61. Šulc),Milinković,

Utakmicu drugog kola Moslavina igra na svom travnjaku već u srijedu s početkom u 17:30 protiv mlade ekipe Zagreba II.