Sportski vikend rezultati

O vikend pobjedi nogometaša Moslavine u 3. HNL Zapad već smo pisali, a kakvi su rezultati bili u ostalim sporotvima i ligama, gdje se natječu kutinski klubovi i da li je bilo iznenađenja, pogledajte u pregledu rezultata.

NOGOMET

3. HNL ZAPAD

Moslavina – Grobničan 3:2

1. ŽNL, 19. kolo

Kutinska Lokomotiva se početkom proljetnog dijela prvenstva probudila iz zimskog sna i polako, ali sigurno počela skupljati bodove. U posljednjem je kolu ugostila Topusko, četvrtog na tablici i odigrala 1:1 te smanjila zaostatak za pretposljednjom Gračenicom na samo 4 boda. Drugi naš klub u 1. ŽNL, Mladost Repušnica, gostovala je kod Dinama i izgubila sa 0:2.

2. ŽNL, 13. kolo

Na iznenađenje mnogih, koji prate 1. ŽNL, Strijelac iz Banove izgubio je u Kutini od Save iz Puske sa 1:2. U slabom prvom poluvremenu, igralo se gotovo bez ikakvih izglednih prilika, a jednu izgubljenu loptu na sredini igrališta iskoristili su igrači Save i poveli sa 1.0. U drugom poluvremenu Strijelac je pokušavao napadati, ali bez izglednih prilika u prvoj polovici drugog poluvremena. Ipak, Strijelac je uspio izjednačiti pogotkom Perinovića iz jedanaesterca u 75. minuti. Nakon toga Strijelac je malo živnuo, ali nije realizirao nekoliko izglednih prilika, što je borbena Sava kaznila pogotkom u sudačkoj nadoknad. Sava ja sa 2:1 i iz Kutine otišla sa sva tri boda.

Posrtaj Strijelca iskoristili su Metalac i Sloga, koji su pobjedama potvrdili prvo i drugo mjesto na tablici. Metalac je u gostima kod Šartovca pobijedio 1:0, a Sloga je na domaćem terenu utrpala 8 komada Sokolu. Vatrogasac je pobjedom nad Sunjskim, 1:0, došao na samo tri boda zaostatka za Strijelcem, koji je na trećem mjestu.

3. ŽNL, 13. kolo

U najnižem rangu nije bilo posebnih iznenađenja. Kolo su zanimljivom utakmicom u subotu otvorili Matija Gubec i Moslavina (DG). Iako je Moslavina vodila sa 2:0, Gubec je uspio preokrenuti rezultat i pobijediti. Voloder je Dinamu iz Krča malo prije Uskrsa poklonio pola tuceta golova u mrežu i pobijedio 6:2. Garić iz Ilove je kod kuće izgubio od Naftaplina sa 2:3, a Jamarice su napokon pobijedile Brinjane, rezultatom 1:0. Brinjani su dominirali cijelo prvo poluvrijeme, ali nisu uspjeli postići pogodak, dok su Jamarice iz dva udarca na golu drugom dijelu postigle jedan pogodak i spretno i sretno osvojile sva tri boda.

RUKOMET

Kutinske rukometašice i rukometaši ovaj su vikend ostali bez bodova, iako su i jedni i drugi bili jako blizu pobjeda. Rukometaši su u triler završnici izgubili utakmicu u kojoj su na poluvremenu vodili tri razlike.

3. HRLŽ Središte

Rukometašice Lonie slično su poražene na gostovanju u Sisku kod ekipe “Vrbina”. Naše su rukometašice na poluvremenu vodile sa četiri razlike, 13:17, ali su na kraju izgubile sa 30:27. I ovu su utakmicu najraspoloženije kod Lonie bile B. i T. Čalušić, koje su zajedno zabile 16 golova, ali to ovaj puta nije bilo dovoljno za pobjedu. Porazom je Lonia ostala na petom mjestu prvenstvene tablice.

KUGLANJE

2. HKLS

Pred kraj prvenstva 2. HKLs u Novskoj, na domaćem terenu, igrali su KK Ciglenica i Zanatlija iz Kutine. U drugom ovosezonskom “kutinskom” derbiju u Novskoj, pobjednici su ponovno igrači kutinske Zanatlije. Objektivno, dosta jača ekipa Zanatlije dosta se mučila te je malo falilo da završi podjelom bodova. Nakon prvog para bilo je 1-1 i -4 čunja za službene goste, ponajprije zbog slabije igre L. Del Pontea, koju je Brozović iskoristio i zasluženo došao do poena, Gabrijel Salvador je izvukao poen protiv Herića.

U drugom paru Zvonko Klenkar je zabilježio jedan od boljih rezultata ove sezone i pobijedio Vladu Čustonju, koji je odigrao ispod svog prosjeka. Paolo Del Ponte od najslabijeg igrača prije dva kola dolazi do najboljeg (u redovima KK Ciglenice) već drugo kolo zaredom te dobiva kombinaciju De Bona + Pleše, nakon čega je Ciglenica povela sa 3-1 i 34 čunja prednosti.

U zadnjem paru odigrao se pravi spektakl, Josip Batković krenuo je strašno sa 171 u prvom setu, ali Saša Dal Ponte i Ninoslav Gorički odolijevaju te ukupna razlika u čunjevima ostaje. U slijedećem setu oboje nes(p)retno gube set, ali za samo par čunjeva, tako da se u drugih 60 ulazi potpuno ravnopravno. Ipak, oba igrača Ciglenice posustaju, dok “gosti” (Zanatlija) povećavaju tempo i nabijaju razliku do 80 čunjeva. Josip Batković i sa samo 126 u zadnjem setu ima respektabilnih 592 što je nedostižno i za većinu prvoligaških igrača u Novskoj.

Zanatlija je ovom pobjedom preskočio Obrtnik iz Oroslavja i trenutno pobjegao iz “opasne ” zone te se smjestio na 9. mjestu. Potvrdu ostanka u ligi tražiti će u derbiju začelja idućeg vikenda u Novskoj, protiv Obrtnika iz Oroslavja. KK Ciglenica ide na turističko razgledavanje kuglane i popratnih objekata u Čakovec, koji se bori za naslov prvaka, ali to mogu postat jedino ako pobjede KK Ciglenicu. Realno, sve osim pobjede Čakovca bilo bi senzacija, ali iznenađenja su uvijek moguća.

Luko Del Ponte – Ivica Brozović 0-1 (1-3)(537-550); Gabrijel Salvador – Dino Herić 1-0 (2-2)(547-538); Zvonko Klenkar – Vlado Čustonja 1-0 (3-1)(541-527); Paolo Del Ponte – Adriano De Bona+Tomislav Pleše 1-0 (2-2)(551-268+259); Ninoslav Gorički – Josip Batković 0-1 (0-4)(508-592); Saša Dal Ponte – Stjepan Strnadica 0-1 (1-3)(525-555)