Maratonci sa novim važnim bodovima

Jučer je održan 16. Varaždinski NIKE polumaraton, jak međunarodni polumaraton i utrka koja je važna u borbi Maraton Kluba Kutina za ulazak u 1. Hrvatsku ligu.

Između 190 trkača nastupila je i kompletna muška ekipa Kutinskih trkača, a najbolji je bio Mirsad Veladžić koji je u vremenu 1 sat i 34 minute zauzeo 8. mjesto u kategoriji M50 i 74 mjesto ukupno. Mirsad bi bio i bolji da dan prije nije trčao jaki polumaraton Virovitica-Barch.S rezultatom 1 sat i 38 minuta Željko Krpes je osvojio 10. mjesto u kategoriji M50 i 94 mjesto ukupno. Zrinko Frankulin je istrčao osobni rekord i za 1 sat i 42 minute osvojio 15. mjesto u M35 kategoriji i 111. u ukupnom poretku. Vatreno krštenje je imao Danijel Kepe koji je istrčao svoj prvi polumaraton i 21 kilometar  pretrčao za 1 sat i 51 minutu što je bilo dovoljno za 22. mjesto u kategoriji MS i 142. mjesto ukupno. Danijel i Zrinko su više nego zadovoljani svojim rezultatima i napretkom.Utrku je dodatno otežavala kiša, a trkači su između brojnih jakih ekipa, ponovo uspjeli i donijeli nove bodove u Kutinu.U subotu 25.09. ispred robne kuće starta utrka Kutina-Voloder i predsjednik kluba Željko Krpes poziva sve građane da pozdrave trkače na startu,a Kutinske sportaše da istrče ovu domaću utrku, a 10.10. slijedi još jedna važna utrka za bodove, a to je veliki Zagrebački maraton.