Turopoljski polumaraton

Kutinske Maratonjare i naši mladi atletičari nastupili na 19. Turopoljskom maratonu.

U nedjelju, 20. ožujka, u Velikoj Gorici održan je 19. Turopoljski polumaraton, na kojem su nastupili naši mladi atletičari Moslavine i maratonci AK Maratonjare Kutina.

Na 19. Turopoljskoj trci po prohladnom i vjetrovitom vremenu u Velikoj Gorici atletičari Moslavine zasjenili konkurenciju odličnim rezultatima.

Odličnim nastupom te pobjedom u prvoj utrci dana Florijan Rožić  dao je nagovijestiti vrlo uspješan dan kutinskih atletičara. Odlične rezultate nastavio je Mateo Desić, iako mlađi od svoje konkurencije, osvajanjem drugog mjesta.

U utrci na 1000 m za djevojčice vrlo uvjerljivo pobjeđuje Elena Pazman, a treće mjesto osvaja Dora Bogić, dok su u istoj konkurenciji nastupile i mlade Lara Krmelić, osvojivši šesto mjesto te Marta Knezović, koja je osvojila 10 mjesto. U utrci djevojaka Doris Vlajsović osvojila je treće mjesto, a u konkurenciji juniorki Samanta Kovačević drugo mjesto.

U konkurenciji 200 trkača iz nekoliko zemalja, pri nepovoljnim vremenskim uvjetima, uzrokovanim jakim vjetrom ikutinski maratonci ostvarili su zapažene rezultate.

Utrka se boduje za 1. i 2. Ligu cestovnog trčanja i New balance cestovni kup i tu su kutinski maratonci osvojili prve bodove u ekipnom plasmanu, koji će im puno značiti u borbi za što bolji plasman, a možda i za ulazak u 1.ligu. Slijedeći nastup Maratonjare imaju na velikom međunarodnom polumaratonu u Bratislavi 27.03., a potom slijedi Osječki polumaraton 10.04., gdje se pozivaju svi zainteresirani kutinčani željni izazova zvanog „polumaraton 21,097 km“.