10. jubilarna utrka Kutina – Voloder

Maraton klub Kutina i Organizacijski odbor Voloderskih jeseni uspješno su organizirali 10. jubilarnu utrku Kutina – Voloder. Ova utrka ima dugu tradiciju, a start prve utrke bio je 1983. godine. Sa povremenim prekidima utrka se održavala do 1994. godine, kad je totalno zaboravljena, iako je u to vrijeme bila jedna od boljih i jačih utrka.

Ovogodišnju utrku je otvorio gradonačelnik Kutine g. Davor Žmegač, a iako je padala kiša na start ispred Robne kuće došlo je 37 trkača i trkačica iz Hrvatske i Slovenije. Nakon nekoliko kilometara odvojila se mala grupa brzih trkača, koji su do kraja vodili borbu za prva tri mjesta. Na kraju je u finišu pobijedio mladi Nikola Mikulić, član AK Dinamo-Zrinjevac. Nikola je 13 km pretrčao za 47 minuta, koji je ponekad trenirao na kutinskom stadionu i bazenu, a sada je jedan od boljih mladih trkača u državi. Drugi je bio Miroslav Kralj iz AK Žumberak u vremenu 47 minuta i 28 sekundi, a treće mjesto je zauzeo najbolji kutinski trkač Đuro Komlenović za 47 minuta i 36 sekundi.

Kod žena, prvo mjesto je osvojila poznata dugogodišnja trkačica Ana Kresojević iz AK Veteran iz Zagreba. Drugo i treće mjesto zauzele su Marina Kirin i Željka Stjepanović, obje iz Čazme.

Nakon zajedničkog ručka i druženja na pozornici u Voloderu održano je proglašenje pobjednika i podjela pehara za prva tri mjesta u muškoj i ženskoj konkurenciji. Važno je napomenuti da su pehare dobili i najmlađi Nikola Mikulić i najstariji natjecatelj Kamer Halili. Kamer je 1946. godište i omiljen je među trkačima, a Nikola je 1990. godište, tako da se potvrđuje teza da za trčanje ne postoje dobne granice.

Svi natjecatelji dobili su majice, medalje, napitak iso sport i ciljne liste.

Za Maraton Klub Kutina nastupili su Mirsad Veladžić, Danijel Kepe, Zrinko Frankulin i Željko Krpes, a po običaju izostali su kutinski sportaši i trkači rekreativci.

Organizatori su zadovoljni brojem trkača koji su došli na utrku, a zadovoljni prijemom i organizacijom bili su i trkači, pa su najavili da se vidimo i iduće godine.