Kickbox: U Sloveniji 2 zlata i 2 srebra

U Zagorju ob Savi održano je Otvoreno prvenstvo Slovenije u kickboxingu. Na turniru je učestvovalo 400 natjecatelja iz osam europskih zemalja. Kutinčani su nastupili vrlo uspješno sa svojom probranom ekipom i osvojili dvije zlatene i dvije srebrne medalje.

Saskia Božić je ponovo blistala. Jednostavno, u semi contactu,skupina –55 kg, pomela je u europskoj konkurenciji sve protivnice.Pobijedila je talijanku Stefaniju Baldacci 14:4; potom 15-10 protiv dugogodišnje slovenske reprezentativke Sabine Kolednik iz Ptuja, pa 17-11 protiv talijanke Silvie Biscaro, te finalna pobjeda od 13-8 protiv austijanke Nadie Reinegger. Odlično odrađene borbe, i taktički i tehnički, potvrda su da se od nje i u budućnosti u seniorskoj konkurenciji mogu očekivati veliki svjetski rezultati.

Ante Opačak u light contactu kadeta do 57 kg bio je uvjerljiv. Sigurnim je pobjedama nad Kozarevićem iz rječkog Kvarnera i austrijancem Martinom Ellmerrerom stigao do pobjedničkog postolja.

Marko Abramović je nastupio u light contactu seniora do 79 kg i osvojio je srebrnu medalju. U 4-finala pobijedio je Alena Rojca iz slovenskog Hyong Celja rezultatom 3-0, potom je u polufinalu bio bolji od Roka Kokovnika iz kluba Sun Braslovče sa 3-0, da bi se u finalu susreo sa poznatim slovenskim reprezentativcem i osvajačem nekoliko medalja sa svjetskih i europskih prvenstava – Alešom Zemljičem iz kluba Barada Hwarang Maribor.
Ana Marija Benčić nastupila je u kadetskoj konkurenciji light contacta do 55 kg. Poražena je u finalu od Tanushaj iz Pule rezultatom 0-3, ali može biti zadovoljna svojim nastupom.

Ukupno uzeto Kutinčani su pokazali izuzetno dobru pripremljenost i motiviranost u odmjeravanju snaga s ponajboljim natjecateljima iz poznatih europskih klubova. Za slijedeću sezonu ovoj ekipi će se priključiti još desetak dobro pripremljenioh boraca u različitim disciplinama kickboxinga.