Nova pobjeda Moslavine

U produženom blagdanskom vikendu aktivni su bili nogometaši i košarkaši. Malonogometaši, rukometaši i kuglači svoja prvenstva nastavljaju sljedeći vikend. Moslavina je pobjedom protiv favoriziranog Vrapča podigla samopouzdanje i optimizam kod ljubitelja kutinskog nogometa. Lokalni nogomet nastavio je sa svojim zanimljivostima, dok su košarkaši u borbi za zadržavanje drugoligaškog statusa izgubili od Samobora.

NOGOMET

3. HNL Zapad – 13. kolo

Na krilima Cerovečkog, Moslavina hvata priključak s ostalim klubovima 3. HNL Zapad. U 13. kolu Moslavina je kod kuće pobijedila Vrapče s 2:1. Gostujuća ekipa, trenutno druga na tablici, došla je u Kutinu s namjerom da nastavi seriju pobjeda i osvoji tri boda te tako zadrži korak sa vodećom Crikvenicom. U pomoć Vrapču stigli su i njihovi navijači „Lunaticsi“ koji su cijelu utakmicu fanatičnim navijanjem bodrili svoju ekipu.

Moslavina je iznenadila goste i nastavila svoju seriju pobjeda – poraz – pobjeda. Kutinski navijači, Gerila, spremno su dočekali konkurenciju i odličnom podrškom, pogotovo u drugom dijelu utakmice pomogli Moslavini da ostvari novu pobjedu.

Gosti su poveli u 35. minuti i na poluvrijeme otišli sa vodstvom 0:1. U nastavku utakmice Moslavina je zaigrala odlučnije i izjednačila u 56. minuti pogotkom Cerovečkog. Pred kraj utakmice ponovno je Cerovečki, svojim drugim pogotkom osigurao pobjedu Moslavini, kojoj je ovo treća pobjeda u posljednjih 5 utakmica. Sljedeće kolo Moslavina gostuje kod NK Orijenta iz Rijeke, a Udruga navijača Moslavine, Gerila, poziva zainteresirane na gostovanje.

1. ŽNL -11. kolo

Kutinska Lokomotiva nije uspjela iznenaditi Sokol predvođen kutinskim stručnjakom i upisala je novi domaći poraz. Mladost iz Repušnice na gostovanju kod Moslavca odigrala je bez golova i osvojila bod.

2. ŽNL – 9. kolo

Kutinski klubovi bili su efikasni u 9. kolu 2. ŽNL i svojim protivnicima ukupno zabili 21 gol. Šartovac je kod kuće zabio 4 gola, Metalac 5 gola, a Strijelac čak 10 golova. Vatrogasac je na gostovanju uspio zabiti “samo” 2 gola.

Rezultati 9. kola:
Šartovac – Sava                      4:0
Ekonomik – Vatrogasac        4:2
Strijelac – Croatia                 10:0
Strug – Sloga                            1:0
Metalac – Sokol                        5:1
Slunjski – Tomislav (prekid u 66. minuti).

3. ŽNL – 9. kolo

U kutinskim derbi utakmicama bolji su bili Matija Gubec i Brinjani, a Selište je pobijedilo Slogu iz Potoka. Matija Gubec je u Ilovi pobijedio Garić, dok su Brinjani pobjedom protiv Dinama (KT) nastavili niz pobjeda na domaćem terenu.

Garić – Matija Gubec         1:3
Selište – Sloga                      2:1
Naftaplin – Voloder     odgođeno
Brinjani – Dinamo (Kt)       3:0
Moslavina – Jelengrad          1:1

KOŠARKA

Košarkaši Moslavine u 4. kolu upisali su i drugi poraz ove sezone. Na svom parketu nisu uspjeli pobijediti Samobor i propustili su napraviti značajniji skok na tablici. U utakmici sa skoro 200 poena, samoborčani su ubacili 103, a kutinčani 93 poena. Ovim porazom Moslavina je ostala pretposljednja na tablici.