Kutini i srebro: Miljenko Vučić vice prvak Europe, Matija Sloup četvrti

14
lip. 2016

Kutina uz Branimira Budetića koji je osvoji zlato i oborio novi svjetski rekord u bacanju koplja na IPC Europskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom koje se održava u talijanskom Grossetu, ima još dva velika sportaša koji su također ostvarili vrhunske rezultate. U bacanju kugle Miljenko Vučić osvojio je srebro, dok je Matija Sloup bio četvrti.

Atletičar Miljenko Vučić, evidentni kandidat za Paraolimpijske igre u Riju, jučer je u prijepodnevnim satima kuglu bacio na daljinu 14,43 m te time uspio zauzeti drugo mjesto u kategoriji slabovidnih bacača kugle. Prvo mjesto zauzeo je Španjolac Lopez Gonzalez sa prebačenih 15,62 m, do je treći bio Bjelorus Buchkou Yury sa 13,42 m.

U natjecanju u bacanju kugle u kategoriji F40/41 koje je održano prvog dana natjecanja, četvrto mjesto osvojio je Matija Sloup s daljinom od 9,19 m.

Najistaknutiji dijelovi natjecanja u bacanju kugle (kategorija F12):

Današnja svečana ceremonija dodjele medalja za bacače kugle (kategorija F12):

Najistaknutiji dijelovi natjecanja u bacanju kugle održano prvoga dana natjecanja (kategorija F40/41) u kojima, na žalost, nema Matijinih hitaca, ali se može nekoliko puta primijetiti na borilištu: