Atletičari na HALS-u VŽ: Elena Pazman istrčala normu za EP u Gruziji – Tena Desić vrlo blizu

Sport | Igor Pomper | Foto: AK Moslavina Fejs
24
tra. 2016

Elena Pazman istrčala je normu za Europsko prvenstvo za mlađe juniore koje će se u srpnju održati u Gruziji. Disk Tene Desić preletio je 71 centimetar dalje od njenog osobnog rekorda, no nedostajalo je samo 25 da se i ona već danas plasira na EP.

Naši atletičari danas u teškim uvjetima po vrlo hladnom vremenu, na natjecanju 1. kola “Hrvatske atletska liga sjever” – HALS-u u Varaždinu, ostvarili su odlične rezultate. U utrci na 2000 m zapreke mlađe juniorke, Elena Pazman vremenom 7:20,64 istrčala je normu za EP u Gruziji i osvojila 1. mjesto. 24 sekunde nakon nje, druga u cilj utrčala je Dora Begić. Karlo Ciban bio je prvi kod mlađih juniora u istoj kategoriji kao i cure s rezultatom 6:51,94. Tena Desić je u kategoriji bacanje diska žene osvojila 1. mjesto, bacivši disk 41,25 metara. Tim je rezultatom oborila osobni rekord za 71 centimetar i do norme za Gruziju nedostaje joj samo 25.