15 kutinskih karataša osvojili medalje na PH u Dugom Selu

Sport | Igor Pomper | Foto: KK Moslavina
07
lip. 2016

Proteklog vikenda u Dugom Selu održano je posljednje natjecanje za Prvenstvo Hrvatske u Kyokushin karateu u natjecateljskoj sezoni 2015./16. Nastupilo je 160 najboljih natjecatelja Kyokushin karate klubova iz cijele Hrvatske, od čega 120 u borbama, a 40 natjecatelja pokazali su svoje tehničke vještine u katama.

Karate klub Moslavina predstavio se u širokom sastavu od 12 natjecatelja i 7 natjecateljica od kojih je čak 15 osvojilo neko od prva tri mjesta u izuzetno jakoj konkurenciji.

Posebne čestitke zaslužio je Matija Antolović koji je unatoč manjku treninga uspio s lakoćom svladati sve svoje protivnike, pokazavši izdržljivost i zavidno tehničko znanje te je osvojio 1. mjesto.

Druga mjesta u svojim kategorijama osvojili su:
Jan Bijelić, Mislav Štefančić,Leonarda Ferk, Lucija Damjanović, Tea Jaram, Paula Kepe i Sven Sobota.

Brončanim medaljama okitili su se: Roman Pučko, Patrik Solenički, Lara Solenički, Nikola Krpić, Borna Pučko, Mislav Bobovac i Lea Jaram.

Hana Ružička, Gabrijel Komljenović, Fran Jaram i David Tomić nažalost, što zbog manjka treninga, što zbog manjka iskustva, nisu uspjeli osvojiti medalju. No, unatoč tome ovo im je natjecanje poslužilo za skupljanje dodatnog iskustva i samopouzdanja.

“Ovo je natjecanje još jednom pokazalo kako se u Karate klubu Moslavina odlično radi i još se jednom vidi kako je naš klub u samom vrhu hrvatskog Kyokushin karatea. Na ovom natjecanju predstavili smo se s velikim brojem natjecatelja unatoč tome što sada, pred kraj školske godine, zbog brojnih školskih obveza, velik dio našeg članstva nije uspio proći temeljite pripreme za natjecanje, te je samim time ovakav rezultat još veći. Bio je to odličan način za zaključiti ovu natjecateljsku sezonu. Još jednom čestitke svim našim natjecateljima” rekao je predsjednik KK Moslavina, Mišo Križanić i dodao karate pozdrav: ” Ossu!”