Popovača bolja od Kutine

Novim porazom Moslavina ostala na dnu tablice, Popovača nadigrala Kutinu! Novi uspjeh Marina.

NOGOMET

3. HNL ZAPAD

Posljednjeplasirana Moslavina dočekala je Orijent u 31. kolu 3. HNL Zapad, spremna na borbu za bodove vrijedne spasa. Nažalost, Moslavina je uspjela dobiti brojku tri, ali ne u bodovima već u golivima u domaćoj mreži. Gostujući Orijent nije bio nimalo naklonjem prema Moslavini i sa pobjedom od 3:1 otišao iz Kutine.

Poveli su gosti u 40. minuti pogotkom Bogičevića, a na samom početku drugog poluvremena Barišić pogađa za 2:0 i daje odgovor na pitanje o pobjedniku utakmice, a vrlo vjerojatno i odgovor na pitanje tko će biti zadnji. U 54. minuti Kurolt je povisio na 3:0, dok je Magdić 20-ak minuta prije kraja zabio počasni pogodak za Moslavinu.

1. ŽNL

Naši županijski prvoligaši primili su “samo” 10 golova u ovom kolu! Repušnica je teško nastradala u gostima kod Lekenika, koji im je utrpao 7 komada. Lokomotiva nije uspjela pobijediti Dinamo i osvojiti bodove spasa, te sada zaostaje 8 bodova.

2. ŽNL

Metalac je novom pobjedom nastavio borbu za prvo mjesto, a nove vrijedne bodove osvojio je i Šartovac koji je u kutinskom derbiju pobijedio Vatrogasac. Strijelac nije uspio na domaćem terenu iznenaditi vodeću Slogu i pomoći susjedima iz Međurića u borbi za vrh.

3. ŽNL

U trećoj županijskoj ovo kolo nije bilo nikakvih posebnih iznenađenja, tako da se Matija Gubec i dalje bori za prvo mjesto s ekipama iz Općine Popovača. Zanimljivo je da su klubovi iz Općine Popovača skoro u potpunosti nadigrali kutinske klubove.

Brinjani su nastavili niz loših rezultata u ovom dijelu sezone i kod kuće izgubili od Jelengrada, Dinamo iz Krča izgubio je kod NAftaplina, dok je Voloder nastavio sa pobjedama i u Selišteu. Jedini klub iz Kutine koji je uspio osvojiti bodove protiv ekipe iz Popovače je Garić iz Ilove, koji je na svom terenu uspio pobijediti Slogu iz Potoka. U međusobnom susretu kutinskih klubova uspješniji je bio Matija Gubec koji je pobijedio u Jamaricama.

ZAGPING

Marin Runjić, član STK Kutina proteklog je vikenda nastupio na 58. međunarodnom ZAGIPING-u u Zagrebu. U juniorskoj konkurenciji od 64 igrača Marin je uz izvrsnu igru zvaršio natjecanje u osmini finala, gdje je izgubio od Vjekoslava Zovka (3 : 2), koji je kasnije osvojio 1. mjesto na truniru. Trener Željko Runjić bio je iznimno zadovoljan turnirom i naravno još uvijek se nada kvalifikacijama Kutine u 1.HSTL.(izvor kutina.hr)