Krenula nogometna sezona

Ljetna pauza i odmor polako se privode kraju, a polako započinje sve više ostalih aktivnosti.

Od naših klubova prvi su u novu nogometnu natjecateljsku sezonu krenuli klubovi koji se natječu u 4. HNL i 1. ŽNL.

4. HNL Središte B

Nogometaši Moslavine prvo su kolo u novoj sezoni odigrali u Petrinji i vratili se samo sa jednim bodom.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga i opreznog ulaska u utakmicu, domaćini su poveli u 29. minuti kada je Malbašić zaobišao Krizmu i zabio za 1:0. Naši dečki su pozitivno reagirali na šok i ekspresno izjednačili pogotkom Šulca, koji je lijepim i preciznim udarcem s  20-ak metara izjednačio rezultat na 1:1.

DVA CRVENA KARTONA MLADOSTI

Nakon postignutih pogodaka utakmicu su zanimljivom učinili nogometaši Mladosti i glavni sudac utakmice. Do 70. minute obje su momčadi zabilježile nekoliko pokušaja, ali bez uspjeha. Mladost je u samo četiri minute ostala bez dva igrača, što je bio dovoljan vjetar u leđa da Moslavina krene po sva tri boda.

Nažalost naši dečki nisu uspjeli kapitalizirati prednost, a domaćini su se hrabro borili do kraja i sretni s bodom otišli s terena.

1. ŽNL

Mladost iz Repušnice od ove je sezone jedini naš predstavnik u 1. ŽNL, a sezonu je otvorila porazom na gostovanju kod Pešćenice. Domaća Pešćenica pobijedila je Repušnjake s 3:0, koji su nažalost sezonu otvorili porazom.

Nadamo se da će već slijedeće kolo (srijeda, 31.8., 17.30h) Repušnjaci biti uspješniji i osvojite prve bodove, kada kod kuće dočekuju Jasenovac.