Sport

MŽNL-Središte: Uvjerljiva pobjeda Moslavine u Novskoj

LIBERTAS – MOSLAVINA  2:7 (0:3)

Pravu golijadu vidjeli su gledatelji na utakmici između Libertasa i Moslavine gdje je bilo čak devet golova. Nogometaši Libertasa odigrali su iznimno lošu utakmicu, te su na domaćem terenu poraženi s visokih 2:7. Strijelci za domaćine bili su Ivan Đurić i Mario Galešić koji je bio siguran realizator najstrože kazne, dok su za goste zabili Luka Grgić koji je postigao hat-trick, te Luka Lončarević i Đani Miško koji su domaću mrežu zatresli dva puta. Gosti su od 55. minute igrali s igračem manje kada je crveni karton dobio Bojan Milinković.

POLET BUŠEVEC – UDARNIK  0:1 (0:0)

Turopoljski derbi Međužupanijske nogometne lige između Poleta i Udarnika privukao je poveće zanimanje javnosti, te se na tribini i ogradi SRC-a Zvrnik moglo vidjeti podosta poznatih lica. Stvari po domaću momčad krenule su po zlu već u sedamnaestoj minuti kada je prilikom sudara između vratara Poleta, Nikole Dolačkog i napadača Udarnika, Nikole Brajka deblji kraj izvukao vratar Dolački koji je morao napustiti igru. Kako na klupi domaća momčad nije imala vratara, golmanski dres i rukavice uzeo je Zvonimir Matušin koji je svoj dio posla dobro odradio. Ipak, nervozni gosti uspjeli su ga tek jednom matirati i to u 48. minuti kada je Brajko zaobišao golmana i pogodio za 0:1. Gosti su pobjedu posvetili teško povrijeđenom suigraču Brčiću, prije utakmice na zagrijavanju su nosili majice sa natpisom “Brle svi smo uz tebe”.

SAVSKI MAROF – PONIKVE  1:0 (0:0)

Pred oko 250 gledatelja odigran je susret između Savskog Marofa i Ponikvi, a domaćin je slavio minimalnim rezultatom. Prvo poluvrijeme mreže su mirovale, kao i u drugom poluvremenu sve do 72. minute kada Kristijan Hanžek matira gostujućeg vratara i postavlja konačnih 1:0.

MLADOST ZABOK – GAJ MAČE  1:4

U zagorskom derbiju uspješniji su bili nogometaši Gaja iz Mača koji su svladali Mladost iz Zaboka. Jedini strijelac za domaćine bio je Bunčec, dok su za goste pogađali Blagec, dva puta Dubravko Vujica i jednom Dumbović.

KARLOVAC 1919 – ZELINA  0:1 (0:0)

Nogometaši Karlovca u 21. su kolu Međužupanijske lige Središte doživjeli drugi uzastopni poraz. Na Čavlekovom stadionu nadigrala ih je momčad Zeline s 1:0. Nakon uvjerljivog poraza na gostovanju kod vodećeg Udarnika, današnji je susret potvrdio da forma Jelićeve momčadi nije ni blizu onoj iz jesenskog dijela sezone. Pogotovo se to odnosi na napadačku igru jer Karlovčani su u posljednje četiri utakmice postigli samo jedan pogodak, a danas su protiv čvrste i kompaktne momčadi Zeline djelovali prilično nemoćno. Prvi su zaprijetili gosti u 11. minuti, ali je Demirović krasnom paradom zaustavio udarac s distance. Uzvratio je Patrik Poljak u 19. minuti iz daljine, no lopta je otišla preko grede. U završnici prvog dijela, u 41. minuti, gosti su opasno zaprijetili glavom s prve vratnice, ali je udarac otišao pored vratiju. U 49. minuti Dragović je pao u kaznenom prostoru u duelu s gostujućim igračem, ali sudac je samo odmahnuo rukom. Veselić je u 54. minuti imao veliku priliku za domaće, no njegov je udarac iz dobre situacije vratar Zeline Ivan Jurić-Bare odbio, a u nastavku akcije tukao je i Poljak, no ponovo je gostujući vratar dobro reagirao. U 66. minuti Štefančić je bio u sjajnoj prilici, ali je njegov udarac s nekoliko metara otišao visoko preko grede. Kazneni udarac tražili su i gosti u 75. minuti, kada je Skupnjak uzeo loptu na svojoj polovici, nanizao nekoliko domaćih igrača i pao u šesnaestercu. A odluka je pala u 88. minuti – Sokić je izveo slobodni udarac s 20-ak metara po sredini, odlično pucao, Demirović je bio na lopti, ali je nije uspio zaustaviti i odsjela je u mreži ‘plavo-bijelih’. Zelina je ostvarila treću pobjedu u gostima za redom, te su se tako popeli na visoko četvrto mjesto.