Sport

Moslavini druga pobjeda u nizu

Moslavina je ostvarila drugu pobjedu u nizu i tako uspješno nastavila grčevitu borbu za opstanak. U ovom kolu Moslavina nije imala dodatne sreće jer je direktni konkurent Radoboj uspio pobijediti Libertas u Novskoj.

MOSLAVINA – GAJ MAČE  2:1 (2:0)

Nogometaši Moslavine u 20. Kolu 4. MŽNL Središte ugostili su ekipu Gaj Mače. U teškoj situaciji u kojoj se nalazi Moslavina, na pretposljednjem mjestu, nakon pobjede u prošlom kolu s puno optimizma dočekali su trenutno 11. ekipu na tablici.  Moslavina je odlično otvorila utakmicu i s ranim pogotkom Luke Lončarevića već u 2. minuti golom povela s 1:0. Luka je pogodio mrežu gostiju udarcem s nekih 15-16 metara. Rano vodstvo dalo je dodatno samopouzdanje Moslavini koja u 28. minuti zabija novi pogodak za vodstvo od 2:0. Strijela drugog pogotka za Moslavinu bio je Luka Grgić. Konačan rezultat utakmice, 2:1, postavio je Dubravko Vujica. U sljedećem kolu Moslavina ide u goste kod Libertasa iz Novske, koji su u malo padu u posljednje vrijeme. Nadamo se da će naši dečki iskoristiti slabiju formu Libertasa i sa nova tri boda uspješno nastaviti borbu za opstanak.

GRADIĆI – ZAGREB II  2:0 (1:0)

Sjajan niz nastavljaju Gradići koji ni u petoj utakmici nisu primili pogodak. Domaćin je poveo već u 4. minuti kada mrežu gostiju pogađa Šandor. Konačan rezultat postavio je Štefner u 61. minuti susreta. Ovim sjajnim nizom Gradići su se ‘popeli’ na 7. mjesto, te u sljedećem kolu idu u goste kod posljednjeplasiranog Radoboja.

UDARNIK – KARLOVAC 1919  5:0 (4:0)

Iako je po pozicijama na tablici ovo trebao biti derbi kola, ova utakmica po ničemu to nije potvrdila jer je na terenu postojala samo jedna momčad, a to je bio domaćin Udarnik. Karlovčani su na utakmicu stigli bez pet standardnih igrača (ozljede i kartoni), a tako mlada momčad nije uspjela pružiti veći otpor domaćinu. Već u 10. minuti domaćin dolazi u vodstvo nakon opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Siguran realizator najstrože kazne bio je Kristijan Brčić. Nekoliko minuta kasnije gosti su imali stopostotnu priliku kada je Turkalj sam izašao pred domaćeg vratara, no udarac je bio loš, te je domaći vratar s lakoćom sačuvao svoja vrata. U 22. minuti domaćin povisuje na 2:0 pogotkom Gorana Petkovića. Tri minute kasnije do tada najbolji igrač na terenu Brčić je prilikom jedne kontre pao kao pokošen uz bolan krik, iako nikoga nije bilo pokraj njega. Bilo je jasno da nije dobro, na kraju se ispostavilo da je nesretnom Brčiću pukla ahilova tetiva, te je morao biti zamijenjen. Umjesto njega u igru je ušao Josip Grdenić koji je još više unio pomutnju u karlovačku obranu. U 30. minuti Branimir Ramljak dalekometnim udarcem povisuje na 3:0, a u 45+1 minuti sjajni Josip Grdenić je srušen u kaznenom prostoru, a siguran realizator najstrože kazne bio je Matej Kelava. Na početku drugog dijela domaća momčad postiže još jedan pogodak, strijelac je bio odlični Grdenić i time završava golijada na ŠRC u Kurilovcu. Karlovčani su u nastavku pokušali postići barem počasni pogodak, ali nisu uspjeli. Od gostujućih igrača najviše je pokušavao Antonijo Turkalj sa nekoliko udaraca iz daljine, a kad je Turkalj u 85. minuti promašio prazan gol sa pet metara bilo je očito da se domaća mreža na današnjoj utakmici neće tresti. Uz sve probleme kluba sa desne obale Korane valja reći da je domaćin sasvim zasluženo osvoji sva tri boda uz pet postignutih pogodaka.

ZELINA – MLADOST ZABOK  2:0 (1:0)

Zelina je na domaćem terenu svladala neugodnu Mladost iz Zaboka rezultatom 2:0. Već u prvoj minuti Florijan Ovčar dovodi domaćine u vodstvo, a konačnih 2:0 postavio je Stjepan Pajač. Ovom pobjedom nogometaši Zeline nalaze se na 6. mjestu prvenstvene ljestvice, te u sljedećem kolu idu u goste Karlovcu.

PONIKVE – POLET BUŠEVEC  4:0 (1:0)

Uvjerljivu pobjedu u 20. kolu upisali su nogometaši Ponikvi koji su s 4:0 bili bolji od Poleta iz Buševca koji i nakon ove utakmice nastavlja svoj negativan niz. Domaćin dolazi u vodstvo u 34. minuti golom Grge Štimca, a na 2:0 povisio je isti igrač u 57. minuti. Filip Pilipović mrežu gostiju zatresao je u 71. minuti, a samo dvije minute kasnije Karlo Knez postavlja konačnih 4:0.

ŠPANSKO – SAVSKI MAROF  3:1 (2:0)

Drugoplasirano Špansko pobijedilo je na domaćem terenu Savski Marof rezultatom 3:1. Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u 37. minuti kada se u strijelce upisao Šoša, a četiri minute kasnije Marko Butumović zabija za 2:0. S tim rezultatom se i otišlo na odmor, no ubrzo u nastavku gosti smanjuju preko Kristijana Hanžeka na 2:1. Pitanje pobjednik riješio je Butumović svojim drugim pogotkom na utakmici u 53. minuti susreta.

LIBERTAS – RADOBOJ  3:5

Nakon što su prošli vikend izgubili od Zagreba sa 2:0, nogometaši Libertasa ovo su kolo dočekali posljednje posljednjeplasiranu ekipu Radoboja. Bila je ovo izvrsna prilika da se Libertas vrati na staze pobjeda, ali su ih gosti iz Radoboja šokirali usred Novske i uzeli sva tri boda. Pomalo iznenađujućom pobjedom Radoboj je isprao gorak okus prošlotjednog poraza od Moslavine i pad na posljednje mjesto na tablici.

DINAMO ODRANSKI OBREŽ – SAVA STRMEC  2:2

Dinamo OO i Sava Strmec u ovom su kolu podijelili bodove, odigravši 2:2.