Nogomet

Moslavina pobjedom u gostima pobjegla sa zadnjeg mjesta

Pogotkom Mateja Kraljevića u sudačkoj nadoknadi Moslavina je u Radoboju, protiv istoimenog protivnika ostvarila pobjedu od 2:1 i osvojila vrijedna 3 boda.

Radoboj – Moslavina 1:2

U derbiju začelja, kako se može nazvati ovaj susret, Moslavina je gostovala kod momčadi Radoboja.  Domaćin je prvi bio uspješniji kod postizanja pogodaka pa je Radoboj golom Danijela Malarića poveo u 29. minuti susreta. Moslavina se nije predala nakon primljenog pogotka već je vrlo brzo uzvratila istom mjerom. Samo 4 minute kasnije pogotkom Đanija Miška Moslavina je izjednačila na 1:1, a s tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme. Tokom regularnog dijela (45 minuta) drugog poluvremena nije bilo novih pogodaka i kada se činilo da će utakmica završiti neriješenim rezultatom i podjelom bodova „ukazao“ se Matej Kraljević kojem se nije svidio taj plan i zabija za 2:1 te donosi Moslavini vrijednu pobjedu. Sa nova tri boda Moslavina je na tablici prestigla Radoboj i prepustila mu posljednje mjesto.

Pregled ostalih utakmica:

SAVA STRMEC – GRADIĆI  0:3

Gradići nastavljaju s odličnim rezultatima, te su u posljednja četiri susreta od mogućih 12 osvojili 10 bodova. Prvo poluvrijeme je proteklo bez pogodaka, no u drugom poluvremenu gosti dolaze u vodstvo golom Nikole Furića u 55. minuti koji pogađa za minimalno vodstvo. Do kraja susreta dva pogotka je postigao Filip Župetić u 81. i 84. minuti susreta.

POLET BUŠEVEC – ŠPANSKO  2:3

Nogometaši Poleta nastavljaju sa lošim rezultatima u proljetnom dijelu prvenstva, te ni u ovom susretu nisu uspjeli osvojiti bodove, a proljetna gol-razlika 2:11 zasigurno zabrinjava sve navijače iz Buševca. Špansko je već u prvih 25. minuta imalo vodstvo od 0:2 golovima Gorana PiškovićaRobert Zlodi je u 56. minuti smanjio na 1:2 i tako donio nadu kako će njegova momčad uzeti bod(ove), no Pišković je novim pogotkom u 74. minuti riješio utakmicu. Do kraja susreta domaćin je samo ublažio poraz, a strijelac je bio Stuparić iz kaznenog udarca u 84. minuti susreta. Ovim porazima Polet je ušao u vrlo nemirnu i opasnu zonu koja trenutno vodi u niži rang. Poletu slijede tri teške utakmice protiv Ponikvi i Zeline u gostima, te kod kuće protiv prvoplasiranog Udarnika iz Kurilovca.

MLADOST ZABOK – UDARNIK KURILOVEC  2:2

Gosti su odlično otvorili utakmicu i pogocima Brajka u 9. i 27. minuti imali su u prvih 30 minuta vodstvo od 0:2. Domaćin u 45. minuti smanjuje na 1:2 preko Bunčeca. U nastavku susreta prilike na obje strane, no mreže se nisu tresle sve do 74. minute kada Iskrić zabija za 2:2 i tako domaćinu donosi bod.

KARLOVAC 1919 – PONIKVE  1:0

U teškoj i tvrdoj utakmici nogometaši Karlovca su pogotkom Kristijana Dragovića pobijedili momčad Ponikvi s 1:0. U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a onda je domaćin odmah na početku drugog dijela došao u vodstvo kada je Štefančić izborio slobodan udarac iskosa s desne strane, kratko izveo, a ubačaj domaćeg igrača u mrežu je ubacio Dragović.

GAJ MAČE – ZELINA  0:1

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Gaj Mače i Zelina, no na kraju slavili su gosti iz Zeline pogotkom Konjevića u 37. minuti susreta. Ovom pobjedom Zelina se ‘popela’ na 6. mjesto prvenstvene tablice, a u sljedećem kolu dočekuju kod kuće Mladost iz Zaboka, dok će Gaj Mače ići u goste kod Moslavine.

ZAGREB II – LIBERTAS NOVSKA  2:0

Zagreb II pobijedio je Libertas iz Novske 2:0. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, no u nastavku pobjedu domaćinu su osigurali Zebić i Ačkar, te se sada druga momčad Zagreba nalazi na trećem mjestu s osvojena 34 boda. Libertasu je ovo pak bio treći poraz za redom, te će u sljedećim kolima pokušati prekinuti taj crni niz, prvo igraju protiv posljednjeg Radoboja, a zatim će snage odmjeriti s pretposljednjom Moslavinom.

SAVSKI MAROF – DINAMO ODRANSKI OBREŽ  4:2

Pred stotinjak gledatelja Savski Marof je upisao pobjedu protiv Dinama iz Odranskog Obreža. Domaćin dolazi u vodstvo u 11. minuti kada mrežu gostiju trese Tomislav Hanžek. U 30. minuti domaćin povećava vodstvo ponovno preko Tomislava Hanžeka. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao. Odmah na početku drugog poluvremena pogotkom Mlinarića, domaćin ima velikih 3:0, a samo minutu kasnije Tomislav Hanžek postiže hat-trick i donosi vodstvo Savskom Marofu od 4:0. Do kraja susreta gosti su uspjeli ublažiti poraz, prvo je Mandir u 58. minuti smanjio na 4:1, a konačnih 4:2 postavio je Celiček iz kaznenog udarca.