Karate

Krokić kup u Kyokushin karateu – Samobor

Proteklog vikenda natjecatelji Karate kluba Moslavina bili su vrlo aktivni. Mlađi natjecatelji našeg kluba bili su u Samoboru na Krokić kupu, na drugom kolu Kyokushin karate lige 206./17. dok su naši seniori nastupili u Rijeci na Prvenstvu Hrvatske u organizaciji Hrvatskog karate saveza.

U Samoboru smo nastupili s 5 natjecateljica i 5 natjecatelja, a osvojili smo ukupno 8 medalja što je izvrstan rezultat. Ovako je to izgledalo po kategorijama:

Prvo mjesto, zlatnu medalju osvojili su:

David Tomić, u kategoriji Mlađi Limači-teška,

Mislav Bobovac, u kategoriji  Limači.

David i Mislav se iz natjecanja u natjecanje nameću kao jedni od najboljih, ako ne i kao najbolji u svojim kategorijama. S obzirom da se natječu u mlađim kategorijama, pred njima je još puno natjecanja i računamo na njih u budućnosti da će nam donositi sve bolje i bolje rezultate.

Drugo mjesto, srebrnu medalju  osvojili su:

Hana Ružička,u kategoriji Mlađe Limačice-teška,

Lucija Damjanović, u kategoriji Kadetkinje.

Hana i Lucija su se dobro borile i obje su na ovom natjecanju imale nedostatak sreće. Cure su izgubile od svojih protivnica u finalnim borbama s minimalnom razlikom, ali kod njih je vidljiv značajan napredak u odnosu na protekla natjecanja i već na nekom od sljedećih natjecanja s pravom možemo od njih očekivati prva mjesta.

Treće mjesto, brončanu medalju osvojili su:

Roman Pučko u kategoriji Cicibani-laka,

Nikola Krpić u kategoriji Mlađi Limači-laka,

Leonarda Ferk u kategoriji Kadetkinje,

Sven Sobota u kategoriji Kadeti-teška.

Na ovom smo natjecanju osvojili i 3 brončane medalje. Lako su to mogle biti i medalje većeg sjaja, no i to će uskoro doći. Također, nastupile su i Tea i Lea Jaram koje nisu uspjele doći do odličja. No, bez obzira na to, i kod njih je vidljiv napredak kao i kod ostalih naših natjecatelja i možemo kazati kako smo ovim nastupom u Samoboru izuzetno zadovoljni.