Sport

Kickboxing Klub Kutina: Najmlađi otpočeli sezonu

U subotu je u Poreču održano državno prvenstvo u Point fightingu za mlađe kadete. Na prvenstvu je nastupio 51 klub, s 291 natjecateljem.

U kadetskoj konkurenciji vodile su se vrlo zanimljive borbe, te su postignuti dosta uravnoteženi rezultati.

O Kutinskih kadeta ponovo je odlično radila Anđelina Filipović u skupini -28kg i osvojila prvo mjesto. U ½ svladala je Hanu Zuber (Planet Sport) 10:0, u finalu Mariu Vlajić (Marjan 1975) 10:0.

Kod kadeta najviše uspjeha je imao Vanja Burmudžija koji je u skupini -32kg.osvojio drugo mjesto. Vanja je je u ¼ pobijedio Simon Curi (Tigar) 3:0, ½ Šimun Barić (HBD) 8:3, finale izgubio od Tvrtko Šarić (Ivanić Grad) 3:4.

U 1/8 pobjedu je još zabilježio Karlo Novak u skupini -42 kg, pobijedivši Petra Beronića (Moslavac) 9:7,izgubio je ¼ Leona Nole (Mawasi) 5:15 i osvoji podjelu od 5-6mjesta.

Mlađa kadetkinja Ena Čorak u skupini-32kg, prošla je 1/8 pobijedivši Viktoriju Komšić (King ) 3:2, u ¼ izgubila je od Anai Ražnjević(Sušak) 0:10, te zauzela podjelu od 5-6 mjesta.

Od kadeta su se natjecali i Tara Gačeša -37g, Kristijan Koprek—32kg, Alen Lovrenčić-42kg, Matija Ptičar+47kg, ali nisu uspjeli proći eliminacijske krugove.

Ukupno uzeto mlađi kadeti su zadovoljili na ovom državnom prvenstvu, no predstoji im dosta učenja u svladavanju svojih nešto starijih kolega.