Sport

HNŠK Moslavina izgubila finale kupa

Nakon što su izvrsnom igrom na domaćem terenu u polufinalu kupa pobijedili Segestu i plasirali se u finale županijskog kupa, naši nogometaši nisu uspjeli ostvariti novu pobjedu i osvoji županijski kup.

Finale županijskog nogometnog kupa igralo se u Lekeniku, gdje su se sastali domaćin NK Lekenik i naša Moslavina. Pobjednika županijskog kupa dobili smo nakon izvođenja jedanaesteraca, gdje su uspješniji bili domaćini s ukupnim rezultatom 5:4.

Nogometaši Moslavine dobro su krenuli u utakmicu i od početka se osjetila određena premoć na terenu  naših nogometaša. Boljom igrom došli su do nekoliko prigoda koje nažalost nisu uspjeli realizirati. Prvo poluvrijeme završilo je 0:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je malo bolju igru Lekenika koji su uspjeli do kraja utakmice sačuvati svoju mrežu netaknutom, pa je utakmica u regularnom dijelu završila s 0:0.

Utakmice kupa u ovoj fazi igraju se na jednu dobivenu utakmicu. Ukoliko u regularnom dijelu nema pobjednika, konačan pobjednik utakmice traži se izvođenjem jedanesteraca.

Nogometaši Lekenika i Moslavine izveli su sedam serija jedanaesteraca, a uspješniji su bili domaćini s ukupnim rezultatom 5:4. Golman domaćih obranio je dva udarca našim igračima, a uspješni u realizaciji su bili Barišić, Grgić, Turkalj i Rekavić.

Boljim izvođenjem udaraca s bijele točke NK Lekenik je osvojio županijski kup 2016./2017., čime su se plasirali među 32 momčadi koje ulaze u završnicu kupa Hrvatske.

Čestitamo momčadi NK Lekenik na uspjehu, a našim nogometašima želimo bolji rezultat u ovom natjecanju slijedeće sezone.