Sport

4.MT u kickboxingu ‘Zabok Open 2017’

Ovog vikenda održan je 4.MT u kickboxingu ‘Zabok Open 2017’. Nastupila su 24 kluba s 230 natjecatelja iz Slovenije, BIH i Hrvatske. Natjecanje je otvorio i pozdravio sve prisutne gradonačelnik Zaboka, Ivan Hanžek.

Kutinjani su nastupili u ovoj vrlo dobroj konkurenciji sa svojih 8 natjectelja. Prva mjesto su osvojili Doris Magdić i Kristijan Koprek, drugo mjesto u svojim skupinama osvojili su Ena Čorak, Tara Gačeša, Mihael Salvador i treće mjesto su osvojili Mateo Šepek, Šimun Filipović. Eliminacije nije uspio proći Matko Prebeg.

Starija kadetkinja Doris Magdić je radila vrlo pouzdano disciplinu kick light, gdje je svladala u finalu Leonardu Lončar ( Armus-ZG) s 3:0. Doris počinje sve više dokazivati svoje sportske sposobnosti, te bi već ove godine trebala napasti i na juniorsko prvenstvo države.

Kristijan Koprek je ovaj puta odlično odradio svoje natjecanje u dobnom uzrastu – Učenici počrtnici-32kg, svladavšii ½ Marijo Kusanić (Tigar) 3:0, u f.Dominik Cerić (Ivanić Grad) 3:0.
Drugo mjesto su osvojili: Kategorija Učenice –PF-32kg Ena Čorak ½ Dona Vrhovec (BTI-Zabk 7:0 i f. Viktorija Kampić (Tigar Slunj) 7:10.

Među MK-početnicam- Tara Gačeša je izgubila finalnu borbu od Elene Ljubek (Zmaj- Bedekovčina s 7:10.

Odlično je radio MK-početnik Mihael Salvador u skupini +47kg PF i osvojio drugo mjesto. U ¼ svladao je Leuta Bernadić (Tigar – KA) 8:7; ½ Leon Mušnjac (Tigar-KA) 6:0, i f. izgubio od Lovro Žmarija 6:0. U istoj skupini je radio i Matko Prebeg, no ispao je u ¼ od Patrika Kovačevića (Planet-Sport) s 6:0.

Kod učenika početnika dobro je radio Mateo Šepek +32kg, PF i osvojio treće mjesto. U ¼ svladao je Mislava Matanića (TG-Slunj) 6:4; ½ izgubio od Jakov Rendulić (Tigar Slun) 9:13.

Šimun Filipović je nastupio u višoj skupini kick lighta-57 kg među starijim kadetima i izgubi poluvinale protiv aktualnog prvaka hrvatske Sjepana Sedaka (Zmaj-Bedekovčina) 3:0.

Natjecanje je pokazalo na kojim elementima natjecatelji trebaju još više raditi kako bi napredovali u svom daljnjem natjecateljskom uspjehu i rezultatu.

Čitavu fotogaleriju pogledajte na facebook stranici Kickboxing Kluba Kutina.